NOWY PRZEWODNIK PO TARNOWIE

W najbliższych dniach do sprzedaży trafi przewodnik „Tarnów i wokół Tarnowa” wydany przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie.

 

Książka oprowadza turystę nie tylko po miejscach już znanych. Jak pisze autor, publikacja nakierowana jest na „miejsca i historie znane mniej, z pewnych powodów osobliwe i niepowtarzalne”.

 

Część „Wokół Tarnowa” dotyczy głównie powiatu tarnowskiego, ale jedna z tras biegnie też do Żdżar pod Dębicę, do resztek jedynej kiedyś w tej części Polski bazy wojsk radzieckich.

 

Zresztą w publikacji jest więcej informacji o miejscach, obiektach i zdarzeniach, dotychczas pomijanych przez inne tego typu wydawnictwa.

 

Nie brakuje nawet specjalnej propozycji: szlaku po… miejscach nawiedzanych przez Białe Damy i inne tajemnicze zjawy.

 

 

Przewodnik napisał Wiesław Ziobro, dziennikarz „Dziennika Polskiego”, autor reportaży wyróżnianych także w ogólnopolskich konkursach. Wiele informacji, które zawarł w swoim przewodniku to efekt jego reporterskich zwiadów w regionie. Do wydania przewodnika przyczyniło się również Tarnowskie Centrum Informacji, dostarczając wydawcy niektóre mapki oraz fotografie i służąc merytorycznym wsparciem.

 

Publikacja zawiera ok. 500 większych lub mniejszych zdjęć, mapki, plany oraz informacje praktyczne. Na sierpień planowane jest autorskie spotkanie z wydawcą i autorem publikacji, natomiast książkę można już zakupić w Tarnowskim Centrum Informacji, a wkrótce również w tarnowskich księgarniach. Cena przewodnika to ok. 20 zł.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top