CZECHY: FESTIWALE PIWNE

Bogata oferta browarów czeskich zadowoli nawet najwybredniejszych miłośników złocistego napoju z pianką – tutejsze browary produkują rocznie kilkaset rodzajów piwa, a marki, takie jak Pilsner Urquell czy Budweiser Budvar znane są na całym świecie.

 

Wszystkich piwnych smakoszy zapraszamy do Czech na festiwale piwne, na których nie zabraknie przepysznego jedzenia, atrakcyjnych programów muzycznych, zabawnych konkursów, zwiedzania browarów i przede wszystkim degustacji ulubionego napoju.

 

 

Każdy będzie miał okazję spróbować wspaniałej jakości czeskiego piwa, o przyjemnym zapachu, z charakterystyczną, delikatną goryczką.

 

16 edycja festiwalu piwnego w Humpolcu Bernard Fest 2010 www.bernard.cz odbędzie się w dniach 6 – 7 sierpnia 2010. Atrakcją festiwalu będzie zwiedzanie browaru Bernard oraz szereg ciekawych imprez towarzyszących. Festiwal każdego roku przyciąga do Humpolca (ok. 100 km na południowy-wschód od Pragi) (www.mesto-humpolec.cz) tłumy wielbicieli dobrego piwa i świetnej zabawy.

 

Drugi sierpniowy weekend w Vrchlabí należy zwykle do Karkonoskiego Festiwalu Piwnego www.krkonosskepivnislavnosti.cz.  Na odwiedzających czekają specjały kuchni czeskiej, przez cały dzień przygrywać będą zespoły muzyczne. Odważni wezmą udział w różnych ciekawych konkursach związanych z piwną tematyką, na przykład w zawodach na toczenie beczki z piwem, czy wielu innych. Termin 07.08.2010.

 

Na tradycyjne święto piwa zaprasza w sierpniu rodzinny browar Chodovar www.chodovar.cz w Chodovej Planie, niedaleko Mariańskich Łaźni. Ci, którzy przybędą na teren browaru, będą mogli spróbować potraw kuchni staroczeskiej w restauracji Ve Skále, znajdującej się w pomieszczeniach byłych piwnic skalnych i odświeżyć się w prawdopodobnie największym na świecie piwnym spa.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top