NOWE POŁĄCZENIA NORWEGIAN

Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, nie zwalnia tempa ekspansji. Jesienne nowości to osiem połączeń ze Skandynawii. Będą to nowe trasy z Kopenhagi do Genewy, Salzburga, Barcelony i Dubaju, ze Sztokholmu do Barcelony, Salzburga i na Teneryfę, a także z Trondheim do Las Palmas. Wszystkie rejsy obsługiwane będą nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 NG. Norwegian, który w ubiegłym roku przewiózł o 43% więcej pasażerów niż w 2007 roku, również w bieżącym roku, mimo kryzysu w światowym lotnictwie, szybko zwiększa przewozy.

 

Nie tylko uruchamia nowe połączenia, ale też zwiększa częstotliwość rejsów na trasach ze Sztokholmu do Genewy, z Oslo na Wyspy Kanaryjskie, a także z Oslo i Sztokholmu do Dubaju. W zeszłym roku Norwegian, jako pierwsza tania linia w Europie rozpoczął rejsy non – stop ze Sztokholmu i Oslo do Dubaju. W zbliżającym się sezonie zimowym obie trasy obsługiwane będą trzy razy w tygodniu. Ponadto uruchomione zostanie połączenie z Kopenhagi do Dubaju. Wkrótce Norwegian oferować będzie na tych trasach, a także na innych trasach obsługiwanych samolotami Boeing 737-800 NG, szybki dostęp do Internetu.

 

Na tle innych przewoźników Norwegian wyróżnia się transparentnymi cenami, brakiem ukrytych opłat, najwyższym limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego), elastycznymi taryfami biznesowymi Full Flex, dostępnymi również w Globalnych Systemach Dystrybucyjnych, oraz nowoczesnymi samolotami (53 zamówione maszyny B-737-800).

 

W przeciwieństwie do wielu innych tanich linii, których samoloty lądują na lotniskach nierzadko oddalonych nawet o 100 km od miast docelowych, Norwegian lata do głównych portów lotniczych, co jest ważne nie tylko dla ruchu służbowego, ale także dla pasażerów podróżujących prywatnie. Na uwagę zasługują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane przez Norwegian w celu obniżenia kosztów oraz podnoszenia poziomu obsługi, w tym self check-in oraz mobile check-in. 

 

Norwegian jest największą skandynawską i czołową europejską tanią linią lotniczą. Rozpoczęła ona rejsy 1 września 2002 roku. Firma zadebiutowała na giełdzie w Oslo w grudniu 2003 roku. Obecnie Norwegian posiada 45 samolotów. Do 2014 roku flota wzbogaci się o 58 nowych Boeingów 737-800 (do końca 2009 w eksploatacji będzie 17 sztuk). W 2015 roku Norwegian posiadać będzie najmłodszą i najbardziej przyjazną dla środowiska flotę spośród wszystkich europejskich przewoźników lotniczych. Siatka połączeń Norwegian obejmuje blisko 200 tras i 90 portów.

 

W 2008 roku linia przewiozła ponad 9 mln pasażerów, tj. o 43% więcej niż rok wcześniej. Norwegian zatrudnia 1.500 osób. Posiada bazy w Norwegii, Szwecji, Danii i Polsce. Norwegian oferuje połączenia z Warszawy do Oslo, Bergen, Stavanger, Kopenhagi, Rzymu, Malagi, Alicante oraz Aten,, z Krakowa do Oslo, Stavanger, Bergen i Kopenhagi oraz ze Szczecina, Gdańska i Wrocławia do Oslo. Norwegian oferuje również połączenia z Polski z gwarantowanymi tranzytami przez Oslo do kilkunastu portów w Norwegii. Dodatkowe informacje na www.norwegian.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top