SŁOWACJA: JESIEŃ W LIPTOWIE

Leżący w północnej Słowacji region turystyczny Liptów, znany zwłaszcza ze swoich parków wodnych – „Tatralandia” w Liptowskim Mikulaszu i „Thermal Park” w Beszeniowej oraz ośrodka narciarskiego Jasna pod Chopkiem nie jest taki drogi, jak powszechnie mówi się w Polsce. Aby odwiedzający Liptów goście z Polski mogli w łatwy sposób uzyskać informacje i skorzystać z bardzo wielu zniżek, wprowadziliśmy w regionie kartę rabatową „Liptov Region Card”. Wprowadzenie u nas euro, osłabienie złotego, informacje o podwyżce cen i ostrożniejsze wydatki Polaków, także przy wyborze miejsca na spędzenie urlopu – to są główne powody zmniejszenia liczby polskich turystów odwiedzających tego lata Słowację.

 

Region Liptów już od roku prezentuje się samodzielnie. Pod wspólną marketingową marką i hasłem „Liptów – tu trzeba być”, na wyraźnym czerwonym logo, region znalazł się wśród znanych destynacji turystycznych w Europie. Jego poszczególne atrakcje propagowane są łącznie, a ich pełna oferta znajduje się na stronie www.visitliptov.sk. „,Mniejszą w tym roku ilość turystów z Polski zrekompensowała znacznie większa niż dotychczas liczba gości krajowych i czeskich” – mówi Iveta Niňajová, kierująca centrum marketingowym i organizacyjnym destynacji. „Ze zmasowaną kampanią przeciwko euro w Polsce trudno walczyć”, mówi.

 

 Dlatego Liptów przyjął inną strategię i zaoferował coś, co dotychczas oferowały tylko wybrane europejskie ośrodki turystyczne. Wprowadził scentralizowaną ofertę zakwaterowania, z możliwością szybkiej rezerwacji i regionalną kartę rabatową „Liptov Region Card”. Szybka i prosta forma komputerowej rezerwacji noclegu przez ujednolicone okienko jest dostępna na stronach liptowskich parków wodnych oraz ośrodków narciarskich Jasna Niżne Tatry i „Ski Park” Rużomberok.

 

Dla turysty poszukującego miejsca do wypoczynku internetowe wyszukiwanie i bez końca dopytywanie się o zniżki jest męczące. W Liptowie wystarczy jedno – za 6.90 euro (około 28 zł) nabyć regionalną kartę rabatową i dzięki niej uzyskać zniżki na ponad 30 atrakcji, łącznie z parkami wodnymi i do 10 obiektów noclegowych i restauracji. Karta jest imienna, a jej posiadacz może korzystać ze zniżek także w okresie babiego lata. Jest bowiem ważna aż do końca października.

 

Zniżki od 10 do 50% do parków wodnych, na kolejki linowe, rafting, parki linowe, w wypożyczalni rowerów, uprawianie sportów ekstremalnych, łącznie ze szkołą lotniarską, na czterokołowce, jazdę konną, wizyty w muzeach i miejscach zabytkowych. Po okazaniu karty ze zniżki 10 do 20% może skorzystać także ten jej posiadacz, który skorzysta z usług partnerów karty. 

 

Do karty bezpłatnie dołączany jest praktyczny przewodnik po regionie z wykazem oferowanych zniżek. Dzięki niemu można bez trudu zorganizować pobyt z interesującym programem także podczas wypoczynku jesiennego w Liptowie. W Polsce kartę można nabyć przez internet na stronie www.ticketportal.pl. Nabywca karty otrzyma imienny voucher, który po przybyciu na Liptów może w czterech miejscach wymienić na kartę – w centrach informacji turystycznej w Liptowskim Mikulaszu i Rużomberku i w centrach informacyjnych parków wodnych w Liptowskim Mikulaszu i Beszeniowej.

 

Informacje o karcie, także w języku polskim, znajdują się na stronie www.liptovcard.sk . Kartę można nabyć w trybie online, korzystając z karty kredytowej. Kolorowa jesień i babie lato Na Liptowie z pewnością przepiękna jest zima, nadzwyczajne lato, ciepła wiosna. Ale jesień jest zachwycająca. O tej porze roku w pięknym otoczeniu Niżnych Tatr jest bardzo dużo miejsc, dla których warto spędzić tu choćby kilka dni. Właśnie po zakończeniu głównego sezonu turystycznego Liptów jest czymś wyjątkowym.

 

W parkach wodnych nie ma tłoku, dotychczas zielone wzniesienia mienią się pełną paletą barw, od żółtej przez czerwoną do pomarańczowej, babie lato przyciąga ciepłymi dniami i doskonałą widocznością na szlakach górskich. Coś dla siebie znajdą również zwolennicy łagodniejszych tras i wygodniejszych spacerów – Haj nad Liptowskim Mikulaszem, brzeg Liptowskiej Mary, marsz z kijkami wokół Jeziora Wierzbickiego w ośrodku narciarskim Jasna Niżne Tatry pod Chopkiem.

 

Magiczną energią emanuje stara osada celtycka Hawranek nad Liptowską Marą, czy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO stale żywy skansen Wilkoliniec. Gdy pogoda nie sprzyja dłuższym spacerom, można odwiedzić położone tylko kilka kilometrów od Liptowskiego Mikulasza piękne jaskinie w Dolinie Demianowskiej. Graniczący z Polską Liptów, atrakcyjne miejsce wypoczynku w otoczeniu przepięknej przyrody między Tatrami Wysokimi i Niżnymi, oferuje różnorodne możliwości spędzenia tutaj wolnego czasu.

 

Dobre warunki podróżowania po regionie, który przecina autostrada i w którym do każdego miejsca można dotrzeć w pół godziny, w połączeniu ze zniżkami z tytułu posiadania Liptov Region Card, stanowią doskonałą zachętę do przedłużenia lata i wypoczynku w górach podczas wydłużonego jesiennego weekendu. Przyjedźcie Państwu już w tę jesień. Ujrzycie Liptów w jego pełnej krasie. W Liptowie trzeba być!

 

Więcej informacji: Ľubomír Čech PR koordinátor Klaster Liptov – organizacja menedżmentu destynacyjnego Więcej informacji o imprezach i przedsięwzięciach, o których mowa w tekście, można uzyskać po wejściu na stronę www.visitliptov.sk i www.liptovcard.sk e-mail: mediaservis@klasterliptov.sk

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top