CZECHY: ŚWIĘTO WINA NA SLOVACKU

 Tradycyjnie w połowie września (12-13.09.2009) na Slovacku (wschodnie Morawy) odbędzie się barwna impreza – święto wina i dni otwartych zabytków, przybliżająca historię i bogate tradycje folklorystyczne regionu wschodnich Moraw. Oprócz degustacji miejscowego wina na gości czekają imprezy kulturalne, barwny korowód w strojach regionalnych czy rejs łodzią po kanale Baty. Do Uherskiego Hradišta przybędą liczne zespoły folklorystyczne, przedstawiciele gmin regionu Slovacka i ponad dwadzieścia tysięcy turystów.

 

W sobotę ulicami miasta, w kierunku Placu Masaryka przejdzie barwny korowód przedstawicieli gmin winiarskich, w strojach ludowych. Na Placu odbędą się prezentacje poszczególnych mikroregionów, przegląd dziecięcych strojów ludowych, występy zespołów folklorystycznych. W centrum miasta na gości czekają także pokazy szermierki, jarmark rzemiosł ludowych i inne atrakcje. 

 

Do późna w nocy rozbrzmiewać będzie muzyka ludowa i śpiewy. Swe gościnne podwoje otworzą piwniczki winne w Mařaticach, gdzie będzie można posiedzieć przy kieliszku dobrego wina, przy dźwiękach muzyki cymbałkowej. Uherské Hradiště – 158 km od Cieszyna Dojazd do Uherskiego Hradišta: www.mapy.cz

 

 

 

Więcej informacji: www.slovacko.cz , www.slavnostivinauh.cz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top