NIEMCY: WORKSHOP EUROPY CENTRALNEJ W HALLE

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zorganizowała w Halle (Saale) 6. Workshop Europy Centralnej. Uczestniczyło w nim prawie 100 przedstawicieli międzynarodowej branży turystycznej.

Wśród nich 70 kupców oraz 27 przedstawicieli mediów, pochodzących z 14 środkowoeuropejskich krajów: Austrii, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Rosji i Ukrainy.

Elementem kluczowym wydarzenia były warsztaty w Wielkiej Sali hali wystawowej Händel-Halle, na których swoją aktualną ofertę przedstawiło 30 niemieckich przedsiębiorstw turystycznych.

Była to wspaniała okazja do wymiany informacji i opinii na temat trendów, popytu klientów na poszczególnych rynkach i oferty turystycznej w Niemczech oraz platforma do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Program urozmaiciły seminaria DZT dla niemieckich wystawców.

„Workshop Europy Centralnej pełnił przez ostatnie 5 lat rolę ważnej platformy sprzedażowej i znacząco przyczynił się do pozyskiwania rynków Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej dla niemieckiego Incomingu. W okresie od stycznia do lipca br. odnotowano aż 6,9 mln noclegów gości przyjeżdżających do Niemiec z tego regionu. Liczby przyjazdów z poszczególnych państw świadczą o ich ponadprzeciętnym wzroście na tle innych rynków europejskich: z Polski wzrost o 5%, z Czech o 5,9%, z Rumunii o 3,9%, z Chorwacji o 12%, zaś ze Słowacji i Ukrainy aż o 15% w stosunku do roku poprzedniego. Chcemy ustabilizować, a nawet zwiększyć ten wzrost poprzez zdywersyfikowaną obsługę rynków” – powiedziała Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Stefan Voß, dyrektor organizacji Stadtmarketing Halle (Saale) GmbH, tłumaczył: „Dzięki przyszłorocznemu jubileuszowi reformacji, kraj związkowy Saksonia-Anhalt cieszy się bardzo dużym międzynarodowym zainteresowaniem. To dla nas, jako gospodarzy Workshopu Europy Centralnej, bardzo dobra okazja, aby zaprezentować przedstawicielom branży atrakcyjność miasta Halle i naszego regionu.”

Jeszcze przed rozpoczęciem workshopu uczestnicy w ramach wycieczek pre-convention jeszcze przed rozpoczęciem workshopu uczestnicy w ramach wycieczek pre-convention mieli możliwość zwiedzenia obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO usytuowanych po drodze z Berlina przez Dessau i Wörlitz do Halle.

A przedstawiciele mediów uzyskać bliższe informacje o turystyce regionu podczas wyjazdu trasą Naumburg-Querfurt-Eisleben.

 

Zdjęcia: DZT Norbert Krüger

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top