NIEMCY: TURYSTYKA DLA ZDROWIA I KULTURY

Globalna kampania komunikacyjna German.Spa.Tradition. podejmuje trend dobrego samopoczucia i zwracanie uwagi na zdrowie W wyniku pandemii wywołanej przez koronawirusa w 2020 roku zmieniły się preferencje i potrzeby podróżnych na całym świecie. Rośnie zainteresowanie zdrowym trybem życia i dobrym samopoczuciem.

 

Na znaczeniu zyskują takie tematy jak przyroda i rekreacja, poszukiwane są aktywności na świeżym powietrzu, zrównoważony urlop staje się coraz bardziej pożądany. Według badania przeprowadzonego przez Europejską Komisję Turystyki dla 66 procent Europejczyków planujących wyjazdy, wypoczynek jest najważniejszym motywem podróży, z czego 14,8 procent jest zainteresowanych głównie pobytem na łonie przyrody i aktywnością na świeżym powietrzu, 13 procent kulturą i dziedzictwem kulturowym, 10,2 procent odnową biologiczną i relaksem, a 3,9 procent doznaniami kulinarnymi. Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) reaguje na nowy trend konsumencki uruchomieniem globalnej kampanii komunikacyjnej German.Spa.Tradition. Kampania prezentuje Niemcy jako cel wyjazdów zdrowotnych i wellness. Niemcy mogą poszczycić się wysokimi standardami jakości i wieloletnią tradycją uzdrowiskową. Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT:

„Ludzie pragną regeneracji – i znajdą ją w ponad 350 niemieckich uzdrowiskach i resortach SPA oznaczonych certyfikatem jakości. Co ciekawe, stosują one lokalnie występujące środki lecznicze, które można znaleźć tylko tam. Wieloletnia tradycja i najwyższe standardy jakości w opiece medycznej wspierają profilaktykę i rehabilitację. Zdrowe żywienie i ćwiczenia w nieskażonym środowisku naturalnym zapewniają relaks i regenerację psychospołeczną. I wreszcie niepowtarzalny klimat z zabytkową architekturą uzdrowiskową, parkami i programem kulturalnym sprawiają, że wypoczynek w niemieckich ośrodkach SPA jest wyjątkowy.“

Swoją kampanią DZT upamiętnia zarazem 200. rocznicę urodzin Sebastiana Kneippa. Wpływy jego filozofii holistycznej dotyczącej dbałości o zdrowie do dziś są obecne w zabiegach medyczno-terapeutycznych oraz ofertach odnowy biologicznej. German.Spa.Tradition. ma formę kampanii contentowej, odwołującej się do emocji odbiorców. Kampania jest prowadzona na dziesięciu rynkach europejskich oraz w krajach Zatoki Perskiej. Na jej początku w sieci pojawiła się mikrostrona mająca być źródłem inspiracji i informacji, zawiera ona film towarzyszący kampanii oraz informacje o tradycjach uzdrowiskowych w Niemczech. Głównym narzędziem kampanii jest marketing narracyjny (storytelling). Ponadto w działania zaangażowane są ambasadorki i ambasadorzy kampanii, tworzone są biuletyny tematyczne oraz artykuły sponsorowane.

Zdjęcie:Molo w Sellin: Foto: DZT/Pocha Burwitz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top