NIEMCY: TARGI REKREACJI I WYPOCZYNKU CMT W STUTTGARCIE

Z przyczepą kempingową nad Adriatyk albo na drewnianych nartach na Zugspitze: Kiedy w roku 1968 w Stuttgarcie odbyła się pierwsza edycja targów „Motor Sport Freizeit“, cele turystyczne Niemców były najczęściej jasno sprecyzowane. Z biegiem czasu targi określane dziś skrótem „CMT“ stały się największą na świecie imprezą branży turystyki i rekreacji dla szerokiej publiczności. Co roku w połowie stycznia około 240.000 odwiedzających i ponad 2.000 wystawców z ponad 100 krajów świata pojawia się w Centrum Targowym w Stuttgarcie, położonym tuż przy autostradzie A 8. Licznie ściągają kampery: Do ich dyspozycji są setki miejsc parkingowych z przyłączem elektrycznym i pełnym serwisem.

 

W czasie trwania targów CMT cena za dobę wynosi 25 euro. Nie tylko firmy i stowarzyszenia – także 360 regionów i miast prezentuje na tych popularnych targach najnowsze trendy w dziedzinie turystyki, campingu i caravaningu. CMT to obok ITB Berlin najważniejszy barometr nastrojów podróżniczych Niemców. Dominujące są dwa trendy – szlaki piesze i rowerowe. Interesującą imprezą są także targi organizowane pod patronatem CMT „Fahrrad- und Erlebnisreisen mit Wandern / Turystyka rowerowa i aktywny wypoczynek“ w dniach 13. i 14. stycznia 2018, które obejmują swym zasięgiem także fascynujący rynek paralotni i latawców. Odbywające się w dniach od 13 do 21. stycznia 2018 targi CMT zdominowane będą przez globalny folklor, kulinarne przysmaki i odlotowe pokazy, wprawiające publiczność w urlopowy nastrój. Nic więc dziwnego, że wiele osób już na targach dokonuje rezerwacji swoich wymarzonych podróży!

Informacje o CMT niemiecki: https://www.messe-stuttgart.de/cmt/ angielski: https://www.messe-stuttgart.de/cmt/en/

Jak się poruszać po Stuttgarcie niemiecki: https://www.stuttgart-tourist.de angielski: https://www.stuttgart-tourist.de/en

Stuttgart mobil niemiecki: http://www.vvs.de angielski: https://en.vvs.de/home/

Być turystą w Badenii-Wirtembergii niemiecki: https://www.tourismus-bw.de angielski: http://www.tourism-bw.com

Zdjęcie: Messe Stuttgart

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top