NIEMCY: SYLWESTER W HAMBURGU

Jak sylwester, to tylko w Hamburgu! Najpiękniejsze fajerwerki nad wodą. Miasto Hanzy kusi świetnymi imprezami sylwestrowymi. O ostatnim dniu starego roku przy historycznych pirsach nad Łabą, w dzielnicach St. Georg, Eppendorf i Winterhude wokół jeziora Außenalster można powiedzieć wszystko tylko nie to, że jest smutny. Idyllicznych miejsc nad wodą, przy którymś z niezliczonych kanałów, w Hamburgu akurat nie brakuje. Kto zaś woli obchodzić sylwestra hucznie, powinien wybrać się na tereny portowe nad Łabę. Rozbłyskujące na niebie fajerwerki zatapiają okolicę w niesamowitej feerii barw, a o północy dodatkowo zalewa ją istna kakofonia dźwięków.

 

Punktualnie o godzinie 24.00 ze wszystkich cumujących statków rozlega się głos syren okrętowych. Rozlokowane wzdłuż portowej promenady stoiska gastronomiczne zapraszają do prawdziwie lukullusowej uczty. A komu atrakcji wciąż mało, może zarezerwować sobie miejsce w jednym z licznych sylwestrowych rejsów po Łabie, by z wody przyglądać się widowisku. Uwaga: ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości obejrzenia pokazów sztucznych ogni bezpośrednio na stacjach metra Baumwall i Landungsbrücken! Osoby chcące bawić się nieco mniej szumnie ciągną nad Außenalster. Najpiękniej widowisko świetlne na Höhe Schwanenwik wygląda obserwowane po wschodniej stronie jeziora. Innymi doskonałymi i typowymi dla Hamburga „punktami obserwacyjnymi“ są mosty Krugkoppelbrücke w górze na północy i Kennedybrücke na południu rzeki Alster. Do siego roku!

Informacje o sylwestrze w Hamburgu Niemiecki: https://www.hamburg-tourism.de/erleben/events/silvester/ Angielski: https://www.hamburg.com/visitors/hamburg-by/boat/

Hamburg dla turystów Niemiecki: https://www.hamburg-tourism.de Niemiecki: https://www.hamburg.de Angielski: https://www.hamburg-travel.com.

Zdjęcie: Manuel Lebowsky

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top