NIEMCY: STUTTGARCKI WEINDORF 2017

 

Czym na ludowych festynach jest ‚die Maß‘, czyli litrowy kufel piwa, tym dla tradycyjnego święta Stuttgarter Weindorf jest ‘das Viertele’, czyli 0,25 l wina. Jaką odmianę wolisz? Blanc de Noirs, białe wino wyciśnięte z ciemnych winogron czy Gutedel, wino uzyskiwane z jednego z najstarszych w świecie szczepów białych winogron? Ależ proszę się rozgościć – w 120 przytulnych altanach, tzw. „laubach” nie zabraknie miejsca, podobnie jak przy świątecznie udekorowanych szynkach Stuttgarckiego Weindorfu … Tegoroczna impreza rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 10 września; odbywać się będzie codziennie od 11.30 w centrum miasta i na Rynku – Marktplatz, na Schillerplatz i na Kirchstraße.

 

Od niedzieli do środy stoiska z winem czynne będą do 23.00, a bliżej weekendu toasty można wznosić do północy. Oferta obejmuje ponad 200 różnych win z Badenii-Wirtembergii. Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie, co można zjeść do szklaneczki ‚Viertele’ – może tradycyjne ‘Nonnenfürzle – bączki zakonnicy’? Małe słodkie pączki smażone na smalcu. Smacznego! … A może lepsza będzie porcja ‚Dinnede’, cieniutkiego ciasta drożdżowego z boczkiem, cebulą i kwaśną śmietaną? Jedno jest pewne: W Wiosce Wina w Stuttgarcie liczą się jedynie przyjemności.

Informacje o Stuttgarckim Weindorfie niemiecki: http://www.stuttgarter-weindorf.de angielski: http://www.stuttgarter-weindorf.de/english/

Być turystą w Stuttgarcie niemiecki: https://www.stuttgart-tourist.de angielski: https://www.stuttgart-tourist.de/en

W podróży po Badenii-Wirtembergii niemiecki: https://www.tourismus-bw.de angielski: http://www.tourism-bw.com

Zdjęcie: Stuttgart-Marketing GmbH / Christoph Düpper

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top