NIEMCY: SAKSONIA ZAPRASZA

Z Sachsem Tourismus otrzymaliśmy sporo informacji o tamtejszych nowościach turystycznych, do odwiedzenia lub zobaczenia których gospodarze zapraszają gości z Polski. Wybraliśmy kilka z nich, które wydają się nam szczególnie atrakcyjne.

      SAKSOŃSKI SZLAK WINNY

W roku 2017 ten niemiecki kraj związkowy a nasz sąsiad świętuje 25-lecie powstania Saksońskiego Szlaku Winnego – 55-kilometrowej trasy turystycznej od Pirny do Diesbar-Seußlitz koło Miśni (Menie).

Podczas całego roku jubileuszowego winnice prezentują tajniki produkcji win tradycyjnych i musujących oraz zapraszają do zwiedzania swoich wnętrz i uczestnictwa w licznych imprezach poświęconych tematowi wina i sztuki. W dniach 26 i 27 sierpnia podczas „Dni otwartych winnic w Saksonii“ otworzą się wrota 43 winnic, winnych upraw i lokali serwujących wino.

 

W zamku Wackerbarth – pierwszej w Europie winnicy z ofertą kulturalną można tego lata zgłębić m.in. historię produkcji tradycyjnego saksońskiego wina musującego. Saksoński Szlak Winny poznać można również z perspektywy biegnącej wzdłuż Łaby ścieżki rowerowej „Elberadweg” lub z pokładu parowca, należącego do największej i najstarszej na świecie floty parowcowej – Saksońskich Parostatków.

48 GODZIN W BUDZISZYNIE

Wieże, marzenia i tradycje: leżący na wschodzie Saksonii 1000-letni Budziszyn (Bautzen) oczarowuje swoją przepiękną zabytkową starówką z ponad 1.000 zabytków, największym w Niemczech kościołem symultanicznym – katedrą St. Petri, klimatycznymi knajpkami, małymi kafejkami serwującymi domowe ciasta i torty, wspaniałą panoramą miasta, rozciągającymi się z charakterystycznych wież widokami, obejmującymi nawet górnołużyckie pogórze, oraz ścieżką rowerową Spreeradweg, biegnącą wzdłuż brzegów dziko i romantycznie wijącej się Szprewy. Spędź weekend w Budziszynie! Liczne przytulne hoteliki i pensjonaty na zabytkowym starym mieście, jak np. Best Western lub „Alte Gerberei“ czekają na swoich gości.

WYPAD DO LIPSKA

Miasto z kanałami wodnymi i portem, które można zwiedzać kajakiem lub łodzią? Nie, to nie Wenecja, ani Amsterdam. Powiemy krótko: Willkommen in Leipzig! Czyli Witajcie w Lipsku! Nie ważne czy wolisz spokojne przejażdżki łodzią po przyjaznych dla rodzin szlakach wodnych, czy raczej nowoczesne sporty wodne na jeziorach – w Lipsku i okolicy wszystko jest możliwe. Do najpopularniejszych spośród ponad 20 jezior Pojezierza Lipskiego należą np. połączone drogą wodną z centrum Lipska jezioro Cospudener See z najdłuższą piaszczystą plażą Saksonii, Markkleeberger See z jednym z najnowocześniejszych na świecie sztucznych wodospadów, ponadto Zwenkauer See, Kulkwitzer See, Schladitzer See, Hainer See i wiele innych. A kto woli ostrą jazdę, może wypróbować swoich sił w kitesurfingu, raftingu czy wakeboardingu w parku kajakowym Markkleeberg.

Zdjęcia: Sachsen Tourismus

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top