CZECHY: A MOŻE NOCLEG W ZAMKU? JAK KOGOŚ NA TO STAĆ…

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, w średniowiecznej komnacie z kominkiem i pięknymi, stylowymi meblami? W Czechach znajduje się wiele zamków i pałaców, które oferują turystom zakwaterowanie i niezwykłe atrakcje. Oto kilka z nich:

*Sobotín

Na Morawach, w pobliżu Chronionego Parku Krajobrazowego Jesioniki, leży miejscowość Sobotín z pałacykiem o tej samej nazwie. Mieści się w niej Hotel Klein oferujący przytulne pokoje oraz pięciogwiazdkowe apartamenty, z pięknym stylowym wyposażeniem. Do dyspozycji gości jest też salon odnowy biologicznej i spa. Ceny za pokój od 6700 koron ( 1000 zł), natomiast za apartament do około 14000 koron (2300 zł).

 

*Jemniště

W pałacu Jemniště, na południe od Pragi, należącym do rodu szlacheckiego Sternbergów, do dyspozycji są 3-gwiazdkowe apartamenty. Każdy wyposażony jest w zabytkowe meble i piękny romantyczny kominek. Cena od 3000 koron (480 zł). *Herálec W regionie Wysoczyzna, który szczyci się aż trzema zabytkami na liście UNESCO, jest hotel Chateau Herálec, jeden z dziesięciu najlepszych i najpiękniejszych hoteli pałacowych świata. Szczyci się on bogatą ofertą zabiegów relaksacyjnych. Ceny pokoi wahają się od 4750 koron (760 zł) do 14 950 koron za noc (2400 zł).

     *Liblice

Na północ od Pragi niedaleko miasta Mělník znajduje się pochodzący ze szczytowego okresu baroku pałac Liblice. Część pałacowa hotelu oferuje pokoje z zabytkowymi meblami już od 2000 koron (320 zł). Goście mają też możliwość zakwaterowania w nowoczesnym budynku, z widokiem na pałac w cenie od 1600 koron za pokój (250 zł).

     *Mcely

Barokowy pałacyk położony niedaleko Pragi oferuje przyjemne zakwaterowanie w cenie od 3990 koron (640 zł), a przede wszystkim wyjątkowo bliski kontakt z naturą. Stwarza go nie tylko piękny widok na okolicę, ale również tutejsze tradycje uzdrowiskowe i filozofia życia oparta na zielarstwie.

*Loučeň

Do pałacu Loučen (63 km od Pragi w kierunku na Mladą Boleslav) turyści jeżdżą nie tylko, aby zwiedzić wnętrza prezentujące zwyczaje i dzieje czeskiej gałęzi rodu Thurn-Taxisów na przełomie XIX i XX wieku, lecz także ze względu na wyjątkową kolekcję jedenastu labiryntów w rozległym parku pałacowym, dzieło Adriana Fischera, światowej sławy projektanta labiryntów. Znajduje się tam na przykład labirynt świetlny, bukszpanowy, cisowy, palisadowy czy kamienny. Przez park wiedzie ścieżka edukacyjna szlakiem labiryntów. Pałac oferuje także zakwaterowanie w stylowym hotelu w cenie już od 1000 koron (160 zł) do ponad 3900 (600 zł) za pokój.

*Hrubá Skála

Romantyczny zamek Hrubá Skála w Czeskim Raju (6 km od Turnova), ulokowany na piaskowcowej skale, oferuje zakwaterowanie w luksusowych pokojach w historycznym stylu. Z wieży zamkowej i pokojów rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Ceny w hotelu już od około 630 koron za osobę (100 zł). Do dyspozycji turystów jest tu też tańszy, stylowy hostel.

*Zbiroh

Zamek Zbiroh (63 km od Pragi w kierunku na Pilzno) stojący na wzgórzu, w malowniczym otoczeniu, pośród lasów zaprasza na nocleg w średniowiecznych komnatach, średniowieczne uczty z występami kuglarzy, muzyków i tancerzy i liczne aktywne atrakcje. W okolicy zamku na turystów czekają liczne ścieżki rowerowe, a także mnóstwo tras pieszych prowadzących przez przepiękną leśną okolicę. Ceny od około 2800 koron (450 zł) za pokój do około 7560 koron (1200 zł) za apartament.

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top