NIEMCY: ROWEROWE WYCIECZKI

© DZT / Günter Standl

Wycieczki i podróże rowerem stają się coraz bardziej popularne w Niemczech jak i w całej Europie? Zabierając rower ze sobą lub wypożyczając go na miejscu nie tylko dbamy o własne zdrowie i kondycję fizyczną, ale zapewniamy sobie też większą mobilność podczas zaplanowanej eskapady.

Nadrzeczne łąki, winnice, łagodne pagórkowate krajobrazy lub bardziej wymagające góry: w Niemczech znajdziesz mnóstwo możliwości rowerowego wypoczynku. Polecamy długodystansowe trasy rowerowe ze znakami jakości, certyfikowane regiony idealne do podróży rowerowych oraz gęstą sieć obiektów Bed+Bike, które oferują specjalne usługi dla rowerzystów.

Szlaki długodystansowe

© Felix Meyer

 

Czy wiesz, że w Niemczech między Morzem Bałtyckim a Alpami istnieje ponad 320 długodystansowych tras rowerowych o łącznej długości około 100 000 kilometrów?

Do „Niemieckiej sieci rowerowej” należy między innymi dwanaście tras klasy premium. Sieć łączy wszystkie części kraju na długości ponad 12000 kilometrów. W jej skład wchodzi na przykład Szlak Rowerowy Jedności Niemiec i Szlak Żelaznej Kurtyny.
Czytaj więcej

 

Szlaki z certyfikatem

© DZT / Jens Wegener

 

Cenisz sobie wygodę, kompleksową ofertę i obsługę? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce.

W Niemczech 45 wysokiej jakości tras rowerowych uchodzi za wzorcowe pod względem bezpieczeństwa i infrastruktury. Nic więc dziwnego, że niektóre z nich należą do najpopularniejszych w kraju, m.in. długodystansowe ścieżki rowerowe nad Wezerą, Dunajem, w Zagłębiu Ruhry czy nad Mozelą.
Więcej

 

W sercu regionu

© DZT / Günter Standl

 

Chcesz na rowerze zwiedzić konkretny region w Niemczech? Wybierz jeden z siedmiu, które posiadają certyfikat jakości Niemieckiego Klubu Rowerowego (ADFC).

Przykładem może być Pojezierze Odra-Sprewa lub region jeziora Chiemsee, gdzie gęstość tras premium jest szczególnie wysoka, a obsługa turystów rowerowych jest doskonała. W dotarciu do celu skorzystaj z przewozu roweru komunikacją publiczną. W ten sposób zadbasz także o środowisko.
Dowiedz się więcej

 

Noclegi z certyfikatem

© Hessen Tourismus / Udo Bernhart

 

Czy wiesz, że w Niemczech około 5900 gospodarzy specjalizuje się w obsłudze gości rowerowych?

Nie tylko hotele i pensjonaty są perfekcyjnie przygotowane na wizytę turystów rowerowych. Również domy i apartamenty wakacyjne oraz pola kempingowe są częścią wyjątkowej sieci Bett+Bike. Oferują one takie dodatki jak stacje ładowania, serwis techniczny, transfery i doradztwo.
Zobacz noclegi Bett and Bike

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top