NIEMCY: PSIE ZAPRZĘGI NA WYSPIE UZNAM

Najdalej wysunięty na północ wyścig zaprzęgów w Niemczech zaprasza na trwającą od 10 do 12 marca 2017 roku imprezę „Baltic Lights“ na wyspie Uznam w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Hitem programu podczas imprezy charytatywnej są występy ponad trzystu czworonogów rasy syberyjskiej husky, alaskan malamute oraz samojed. Psy przybyły z wielu europejskich krajów wraz ze swoimi trenerami zwanymi maszerami. Obok pojedynków międzynarodowych zespołów, które – w zależności od warunków pogodowych – startują jako zaprzęgi śnieżne albo pojazdy z ogumieniem na piasku, odbędzie się także charytatywny wyścig mający wspomóc walkę ze światową epidemią głodu.

 

Gwiazdy wezmą cugle w dłonie i staną na trasie prowadzącej od molo przy łaźni cesarskiej w Heringsdorf do molo w Ahlbeck, a na całej długości trasy będą gorąco wspierane przez fanów i widzów. Z imprezą “Baltic Lights” nierozłącznie wiąże się także rozpalanie ognisk na plaży, które – nawiązując do wieloletniej tradycji palenia ognisk na plażach Fryzji zwanej „Biikefeuer“ – będzie mieć miejsce sobotnim wieczorem i obejmie swym zasięgiem całą długość plaży.

Gościom towarzyszyć będzie kameralny pokaz fajerwerków, odbędzie się także pochód z pochodniami oraz drobny poczęstunek, na którym nie może zabraknąć grzanego wina “Glühwein”.Codziennie będzie można zwiedzać wioskę maszerów oraz centrum wyścigowe zlokalizowane na plaży. W pobliżu miejsca startu rozstawione są budki i stragany różnych wystawców i osób biorących udział w zawodach, co pozwala na podziwianie zwierząt z bliska.

Kaiserbäder auf Usedom/ Baltic Lights Deutsch: http://www.kaiserbaeder-auf-usedom.de/?s=baltic+lights Englisch: http://en.kaiserbaeder-auf-usedom.de/ Usedom Deutsch: http://www.usedom.de/ Englisch: http://visitusedom.com/ Mecklenburg-Vorpommern Deutsch: http://www.auf-nach-mv.de/ Englisch: http://www.off-to-mv.com/en

 

Foto: ExperiArts Entertainment – Jana Lyons

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top