NIEMCY: POZNAJ NIEMIECKĄ NATURĘ

Obraz1

(c) DZT/Florian
 

Wyspy, wybrzeża, lasy, jeziora, rzeki i góry: niemiecka przyroda jest jedyna w swoim rodzaju. Ten niezwykły skarb, którym jest natura chroniony jest w Niemczech w trzech obiektach światowego dziedzictwa UNESCO, 16 rezerwatach biosfery UNESCO i 104 parkach przyrody. Odwiedzający mogą je odkrywać dzięki gęstej sieci szlaków pieszych i rowerowych. Neutralna dla klimatu podróż koleją i dłuższe pobyty w certyfikowanych ekologicznych miejscach noclegowych sprawiają, że wakacje są jeszcze bardziej relaksujące i zrównoważone. Odkryj wypoczynek na wsi i na łonie natury.

 

Naturalny krajobraz

Obraz2

(c) DZT/MAD

 

Pomysł na najpiękniejsze wycieczki w pierwszej kolejności rodzi się w głowie. Zainspiruj się i dołącz do nas w wyjątkowej podróży. Ciesz się fantastycznymi wybrzeżami, romantycznymi wyspami, głębokimi wąwozami i gęstymi lasami!

Zobacz film

 

 

 

Szum morza, ptaków śpiew

 

Obraz2

(c) DZT/Francesco Carovillano

 

 

Śpiew ptaków i szept wiatru, które słychać na równinach. W oddali szum morza, rżenie koni i tętent ich kopyt po piasku. Słońce na twarzy i stopy w orzeźwiającej wodzie. Słuchanie natury i świadome jej odczuwanie wszystkimi zmysłami koi duszę. Posłuchaj więc pieśni morza. Zanurz się w pięknie tutejszej przyrody.

Posłuchaj dźwięków przyrody

 

Górska chata jak z bajki

Obraz2

(c) DZT/Jens Wegener

 

 

W regionie Allgäu, na wysokości 1180 metrów, Silvia Beyer prowadzi pierwszą wegetariańską chatę w Alpach. Podstawą kuchni są regionalne dania, których Silvia nauczyła się od swojej matki i babci. W jej chacie wszystko jest w zgodzie z naturą, przyjazne dla planety – i ludzi, bo jak wiadomo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Czytaj więcej

 

 

 

 

 

Ratowniczka fok

Obraz2

(c) DZT/Jens Wegener

 

Tanja Rosenberger nie wyobraża sobie życia bez morza i fok. Dla menadżerki kierującej Stacją Fok Friedrichskoog zachowanie ssaków morskich i ich naturalne środowisko to znacznie więcej niż tylko praca. Tanja uwielbia moment, w którym ponowne wprowadza się ich na wolność: „Nic nie jest piękniejsze niż widok młodej foki pływającej na wolności”.

Odkryj świat fok

 

 

 

Relaks na łonie natury

Obraz1

(c) DZT/ Florian Trykowski

 

Miejsca z dala od szumu miast i najbardziej obleganych atrakcji turystycznych, dłuższy pobyt w jednym miejscu zamiast dwóch krótkich podróży oraz aktywne odkrywanie natury w czasie pieszych wycieczek, na rowerze lub kajaku. Istnieje wiele sposobów podróżowania w ekologiczny sposób, które gwarantują niezapomniane wspomnienia. Poznaj dziesięć inspirujących wskazówek na zrównoważone wakacje.

Zobacz więcej

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top