NIEMCY: DZIEDZICTWO KULTUROWE

Obraz1

(c) Getty Images/RICOWde
 

Witamy w Niemczech, gdzie 51 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO czeka na odkrycie: aktywne jednodniowe wycieczki przez krajobrazy przypominające pierwotne lasy czy parki i ogrody jak z bajki lub 11-dniowa wycieczka po regionach, gdzie dominują miejscowości o historycznej architekturze uzdrowiskowej. Zainspiruj się naszymi trasami tematycznymi. Być może zostaniesz na trochę dłuższy wypoczynek w Niemczech.

 

Daj się oczarować

Obraz2

(c) DZT

 

Dzięki ekscytującym trasom tematycznym zabierzemy Cię w podróż po Niemczech i przedstawimy miejsca znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ciesz się bajecznymi krajobrazami i tętniącymi życiem miastami, w których czeka na Ciebie wiele atrakcji i wydarzeń kulturalnych.

Zobacz film

 

 

 

Przyroda i kultura

 

Obraz2

(c) Kulturstiftung Dessau-Wörlitz/Michael Deutsch

 

 

Wędrówki przez lasy, wycieczki po rozległych łąkach i wrzosowiskach, jazda na rowerze przez piękne parki – wszystko w promieniu około 100 km od Berlina. Podczas aktywnych jednodniowych wycieczek z Berlina, Dessau i Cottbus w ciągu 11 dni poznasz aż 8 miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które opowiedzą o historii naturalnej i kulturze regionu. Śpiew ptaków i szept wiatru, które słychać na równinach. W oddali szum morza, rżenie koni i tętent ich kopyt po piasku. Słońce na twarzy i stopy w orzeźwiającej wodzie. Słuchanie natury i świadome jej odczuwanie wszystkimi zmysłami koi duszę. Posłuchaj więc pieśni morza. Zanurz się w pięknie tutejszej przyrody.

 

Poznaj wyjątkową przyrodę

 

Coś dla ciała i duszy

Obraz2

(c) DZT/Francesco Carovillano

 

 

Historyczna architektura uzdrowiskowa, tradycyjne naturalne środki lecznicze oraz wspaniałe kościoły i klasztory zapewnią relaks dla ciała i duszy. W czasie 11-dniowej wycieczki – począwszy od Frankfurtu nad Menem przez Baden-Baden i Konstancję, aż do Füssen – odwiedzisz 9 miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zadbaj o ciało i ducha

 

 

 

 

 

Kościół pielgrzymkowy

Obraz2

(c) DZT/Loïc Lagarde

 

Wyrusz w podróż do „kościoła w Wies”. Położone u podnóża bawarskich Alp rokokowe arcydzieło przyciąga co roku około milion turystów z całego świata. Tutaj można nie tylko podziwiać wnętrze, ale i słuchać letnich koncertów. A jeśli chcesz w spokoju pomyśleć, możesz to zrobić na jednym z licznych szlaków pielgrzymkowych ciesząc się przy tym piękną, alpejską przyrodą

Odkryj piękno przyrody

 

 

 

Klasztor na wyspie

Obraz1

(c) DZT/Loïc Lagarde

 

Odwiedź klasztor na wyspie Reichenau: Dawne opactwo benedyktynów, które znajduje się na wyspie w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia było ważnym ośrodkiem w IX-XI wieku. Dziś nadal można tam zobaczyć 3 romańskie kościoły. Tradycja monastyczna jest również żywa podczas świąt religijnych i procesji na wyspie.

Odwiedź wyspę klasztorną

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top