NIEMCY: PONAD 100 PARKÓW ROZRYWKI

Emocje, wrzawa, kolejki górskie – w parku rozrywki panuje szalone tempo. Ciekawe wakacje można spędzić, lubwybrać się na krótką wycieczkę do któregoś z ponad 100 parków rozrywki i parków tematycznych w Niemczech. Są to ulubione miejsca wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Każdy z nich jest unikalny, a wszystkie oferują wiele atrakcji. Aby wciąż cieszyć się popularnością wśród turystów, co roku parki oferują liczne nowości, wśród nich również takie, które są absolutnie zaskakujące. Odwiedzający chcą przede wszystkim jednego – naprawdę wspaniałej zabawy! Na odwiedzających czekają tu przygody i niezapomniane atrakcje z dreszczykiem emocji oraz chwile grozy w kolejkach górskich.

 

Do odważnych świat należy! A nic nie wyniesie lepiej w górę niż spektakularne kolejki górskie. Czy wiecie, jakie to uczucie pędzić z prędkością 120 km/h przez pętle kolejki górskiej, spadać z wieży swobodnego spadania lub spływać z dziećmi balią? Jeśli nie, to już najwyższy czas tego zasmakować – niemieckie parki rozrywki to najlepszy sposób na dobrą zabawę dla całej rodziny. Parki te są tak rozległe i tak różnorodne, że można tam spędzić kilka dni.

Niektóre parki oferują również miejsca noclegowe, to bardziej oryginalna i zwariowana propozycja niż nocleg w zwykłym hotelu, na przykład nocleg w domku na drzewie, w tipi czy w hotelu afrykańskim lub pirackim – taka noc z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Istnieje również coraz więcej parków czynnych także zimą, które czekają na gości, oferując im magiczne, lśniące bielą, zaśnieżone krajobrazy oraz specjalne świąteczne dekoracje lub widowiska o tematyce bożonarodzeniowej.

Zimową ofertę uzupełniają zabawy na śniegu, na przykład jazda na sankach lub łyżwach, romantyczne jarmarki bożonarodzeniowe czy rozgrzewające zimowe smakołyki, takie jak grzane wino, pyszne pieczone kiełbaski, placki ziemniaczane i placuszki.

Oto kilka z tych parków:

* Phantasialanddoskonała zabawa, mocne wrażenia i ekscytujące przygody

Dostosowany do potrzeb dzieci, oddalony ok. 20 km od Kolonii park rozrywki Phantasialand w Brühl nagradzany wielokrotnie odwiedziło już wiele międzynarodowych gwiazd, m.in. Michael Jackson. Park warto odwiedzić również zimą, kiedy to w udekorowanym odbywają się radosne zimowe widowiska.

* Heide Park Resort – szybciej, wyżej, mocniej!

W otwartym w 1978 roku Heide Park Resort w pobliżu Soltau atrakcje zapierają dech w piersiach. Położony w pięknym kompleksie ogrodów o powierzchni 900 000 m² obiekt należy do największych parków rozrywki w Niemczech.

       * Skyline Park – ochota na nowy lot?

U bram Allgäu, bezpośrednio przy autostradzie A96, w bawarskim miasteczku Bad Wörishofen, Skyline Park serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi. W tym parku rozrywki o powierzchni 20 hektarów znajduje się ponad 60 atrakcji i różnych karuzeli zapewniających doskonałą zabawę i mocne wrażenia dla wszystkich.

 

* Rodzinny park rozrywki Funny World – rozrywka dla wszystkich

Sympatyczny rodzinny park rozrywki Funny World w Kappel-Grafenhausen, w pobliżu granicy z Alzacją, oferuje bogaty wybór atrakcji skierowanych głównie dla rodzin z dziećmi w wieku od 2 do 10 lat.

* Rodzinny park rozrywki Tolk-Schau – w krainie Wikingów

Rodzinny park rozrywki Tolk-Schau nad Morzem Bałtyckim, niedaleko Szlezwiku, to najbardziej wysunięty na północ niemiecki park rozrywki. Czekają w nim zagrody ze zwierzętami, olbrzymie place zabaw i mnóstwo różnych karuzeli oraz innych atrakcji, jest więc interesującym miejscem zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi.

* Park rozrywki „Letni tor saneczkowy Ibbenbüren” i bajkowy las

Park rozrywki „Letni tor saneczkowy Ibbenbüren” jest bardzo popularnym wśród rodzin z dziećmi celem wycieczek w Lesie Teutoburskim. Jednak nazwa nie zdradza jeszcze wszystkiego, ponieważ poza torem saneczkowym znajduje się tam również niezwykły bajkowy las.

     * Park zoologiczno-rozrywkowy Klotten – atrakcja przy szlaku winnym nad Mozelą

Park zoologiczno-rozrywkowy w winiarskiej miejscowości Klotten niedaleko Cochem nad Mozelą zajmujący powierzchnię ok. 60 hektarów oferuje liczne atrakcje, interesujące doświadczenia, kontakt z przyrodą i emocje dla całej rodziny.

 

 * Park rozrywki Bayern-Park – wspaniała zabawa i gwarancja mocnych wrażeń

W trójkącie kurortów Bad Füssing, Bad Griesbach i Bad Birnbach, w południowej części Dolnej Bawarii, na terenie ponad 400 000 m² rozciąga się park rozrywki Bayern-Park Reisbach z ponad 80 atrakcjami. Jest to idealne miejsce dla całej rodziny w każdą pogodę.

* W słońce i w deszcz – Bubenheimer Spieleland

Kraina zabaw Bubenheimer Spieleland w Nörvenich między Kolonią a Akwizgranem, to park rozrywki cieszący się największą popularnością wśród rodzin z dziećmi i na dodatek w każdą pogodę. Już Pippi Langstrumpf mówiła, że sama stwarza sobie taki świat, jaki jej się podoba.

Zdjęcia: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top