NIEMCY – NIECO INNE SPOJRZENIE

Niemcy

© DZT / Julia Nimke
 

Turystyczne Niemcy ukazują nie jedno oblicze – każdy region ma swoją niepowtarzalną historię i atmosferę. Kraj, który przez wiele stuleci kształtowany był przez odkrywców, muzycznych geniuszy, pomysłowych architektów i budowniczych zamków, jak również przez kultywowane od wieków rękodzieło i bogactwo pomysłów, zaprasza dziś do jego ponownego odkrywania. Wybierz się razem z nami w odkrywczą podróż przez Niemcy, kraj poetów i myślicieli. Życzymy Ci dobrej zabawy.

 

 

 

Obudź zmysły

Niemcy

© DZT / Julia Nimke

 

 

Niemcy to kraj, na który przez stulecia wpływała różnorodność stylów architektonicznych. Zobacz jak wiele ciekawych miejsc jest tu do odkrycia

Zobacz film

 

 

 

 

 

 

 

Średniowiecze i street-art

Niemcy

© www.bayern.by / Dietmar Denger

 

 

Znany artysta uliczny Andre Maier o swoim mieście z wyboru – Ratyzbonie – mówi, że jest to „jedno z najpiękniejszych miast na świecie” 2000-letnia Ratyzbona z krętymi uliczkami i średniowiecznymi fasadami fascynowała go od zawsze. Za zgodą władz miasta, malując kolorowe murale artysta stara się uczynić je jeszcze piękniejszym.

Kreatywność malarza

 

 

 

 

 

 

„Toskania Północy”

Niemcy

© DZT / Felix Meyer

 

 

 

W regionie Saale-Unstrut wino uprawiało się już z końcem X wieku. Tu do uprawy idealny jest nie tylko klimat, ale także imponujące formacje skalne na których rozciągają się tarasy z winoroślą. Możesz także odwiedzić miejsce, w którym znaleziono Niebiański Dysk z Nebry, najstarsze znane przedstawienie kosmosu. Dysk został znaleziony w parku przyrodniczym Saale-Unstrut-Triasland.

Odkryj więcej

 

 

 

 

 

 

 

Niemcy

© Stuttgart-Marketing GmbH (SMG)/ Cornelius Bierer

Stuttgart zaskakuje!

 

 

Radość życia, wspaniała przyroda, wyjątkowa architektura: Stuttgart zaskakuje – doskonałą kuchnią i kulturą winiarską. Malownicze krajobrazy to wspaniałe kulisy dla miejskich wycieczek, spacerów do historycznych zabytków i wędrówek po okolicznych lasach. Stuttgart czeka na odkrycie.

Więcej o Stuttgarcie

 

  

 

 

Piwo i ceglany gotyk

Niemcy

© WFB / Jens Lehmkühler

 

 

Wspaniała architektura, która poprzeplatana jest pasami zieleni, zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, nowoczesne rozwiązania i technologie, tętniące życiem puby oraz lokalne browary i manufaktury, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Brema łączy innowacyjność z nordyckim stylem życia.

Więcej o Bremie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niemieckie wina

Niemcy

© deutscheweine.de / Deutsches Weininstitut GmbH

 

 

Niemieckie regiony winiarskie oferują wiele atrakcji, które czekają na odkrycie – zapierające dech w piersiach krajobrazy, historia, kultura winiarska, gościnność i radość życia. Nad Mozelą, Renem, Menem i Neckarem czekają na Ciebie inspirujące wakacje.

Odkryj niemieckie regiony winiarskie

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top