NIEMCY: NIEBIESKA NOC W NORYMBERDZE

6 maja o zmierzchu – gdy zapadnie ciemność – Norymberga zostanie podświetlona w spektakularnym stylu. Osiemnasta edycja Niebieskiej Nocy rozpocznie z przytupem doroczne kulturalne lato we frankońskim mieście, które ma ambicje, żeby zdobyć tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2025. Motto Niebieskiej Nocy, jednego z największych nocnych eventów w Niemczech, to tym razem „Odyseja”. 80 miejsc na Starym Mieście, jak na przykład Germańskie Muzeum Narodowe, weźmie udział w projekcie i rozbłyśnie niebieskim światłem. Co więcej, 20 wyjątkowych instalacji artystycznych, które powstały specjalnie z okazji tego wydarzenia, zostanie wystawionych w miejscach szczególnie ważnych dla historii miasta. Wiele z nich zachęci widzów do interaktywnego udziału.

 

Szczególnie ciekawie zapowiada się instalacja świetlno-dźwiękowa autorstwa berlińskiego artysty Philippa Geista, którą będzie można zobaczyć na Hauptmarktplatz. Dyrektor festiwalu Christel Paβman spodziewa się co najmniej 130 000 turystów: „Niebieska Noc tworzy ekscytującą przestrzeń, która oddziałuje na wszystkie zmysły.” Bilety kosztują 17.40 € od osoby i zawierają wstęp na wszystkie wydarzenia związane z festiwalem, od 19 aż do północy, oraz przejazdy autobusami, kursującymi wahadłowo po mieście.

Program i bilety German: http:/www.blauenacht.nuernberg.de

German: http:/www.nuernbergkultur.de/veranstaltungen/die-blaue-nacht/ Norymberga German: https://www.nuernberg.de English: http://www.nuernberg.de/internet/stadtportal_e/ Bawaria German/English: http://www.bayern.by

Zdjęcie: Ralf Moll

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top