NIEMCY: NIE TYLKO BOŻONARODZENIOWE JARMARKI

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) rozpoczyna kampanię online „Season‘s Greetings from Germany“, w której oprócz jarmarków bożonarodzeniowych  w mniejszych i większych miejscowościach, skupia się na typowych niemieckich tradycjach i zimowych aktywnościach

     Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT: „Oferty świąteczne w niemieckich miastach i regionach od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zagranicznych turystów. Podkreślają to najnowsze wyniki Indeksu Anholt Ipsos Nation Brands Index (NBI) 2022: zgodnie z nimi „Budynki historyczne”, „Miasta”, „Kultura współczesna” i „Dziedzictwo kulturowe” w szczególny sposób kształtują nasz wizerunek wśród potencjalnych podróżnych. Niemcy, kampanią „Season‘s Greetings from Germany“ kierują swoją ofertę przede wszystkim do gości z sąsiednich krajów. Zgodnie z naszym strategicznym kierunkiem działań wybraliśmy te oferty, które z naszego punktu widzenia uwzględniają zrównoważony rozwój”.

   Podstawą kampanii jest strona www.germany.travel/en/christmas z wybranymi jarmarkami bożonarodzeniowymi, zrównoważonymi ofertami pobytowymi, aktywnościami na świeżym powietrzu i tradycjami okołoświątecznymi, z których Niemcy są znane na całym świecie. Dodatkową inspiracją są świąteczne przepisy i świąteczna playlista oraz zimowa wycieczka po Niemczech w formie podcastu.

          Natomiast w listopadowym biuletynie DZT otrzymaliśmy sporo dodatkowych informacji. Tradycyjny, średniowieczny, nostalgiczny albo romantyczny – bez względu na to, jaki jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech wybierzesz, czytamy w nim poczujesz się jak w bajce. Adwent to dla wielu osób najpiękniejszy okres w roku przepełniony blaskiem świec, zapachem ciasteczek, tajemniczymi opowieściami i romantycznymi wieczorami przy kominku.

Pieczone kasztany, pierniczki, gwiazdki cynamonowe, grzane wino i gorący sok jabłkowy to integralna część każdego jarmarku bożonarodzeniowego w Niemczech. Przyjedź, zobacz i posmakuj! Oto kilka wymienionych jarmarków:

Berlin :

  W stolicy Niemiec oprócz jarmarku na Gendarmenmarkt warto odwiedzić także ten przy pałacu Charlottenburg. W Adwencie pałacowy dziedziniec i ogrody zamieniają się w świąteczną wioskę z około 250 budkami. Historycznie wyglądające stoiska i namioty tematyczne wkomponowują się w pięknie oświetlone budynki. Istnieje również specjalny program dla rodzin i dzieci, a wspaniałe rękodzieło i kulinarne przysmaki to główne atrakcje jarmarku. 21.11-26.12.2022 codziennie 14:00 – 22:00 (w Wigilię nieczynne)

Drezno: Striezelmarkt

         Drezdeński Striezelmarkt to jeden z najstarszych bożonarodzeniowych jarmarków w Niemczech. Przez cały okres Adwentu, na rynku Starego Miasta króluje choinka ozdobiona setkami lampek, a wokół niej stragany, na których można kupić ceramikę i ozdoby świąteczne. Punktem kulminacyjnym jest „Festiwal Strucli” 3 grudnia. W tym dniu ogromna, drezdeńska strucla bożonarodzeniowa ważąca około 4 tony zostanie przewieziona z Zwinger na rynek miasta, a potem uroczyście pokrojona i ze smakiem zjedzona. 23.11 – 24.12.2022 codziennie 10:00 – 21:00

     Norymberga: Christkindlesmarkt

      To jeden z najsłynniejszym jarmarków bożonarodzeniowych na świecie. Są tu tradycyjne, ręcznie robione ozdoby świąteczne, kiełbaski norymberskie, prażone migdały i słodkie smakołyki. Dodatkowymi atrakcjami są Dom Gwiazd, Targ Miast Partnerskich oraz Dziecięcy Pochód Światła. Punktem kulminacyjnym jest wizyta Dzieciątka Jezus. Od wtorku do piątku o 15:00 można zrobić sobie zdjęcie z Christkind, a także przekazać swoją listę życzeń. 25.11 – 24.12.2022 codziennie 10:00 – 21:00 (w Wigilię do 14:00)

Dortmund: Kiermasz z największą choinką

          Kiermasz w Dortmundzie zachwyca największą choinką liczącą ponad 45 metrów wysokości i oświetloną około 48 000 lampkami. Drzewko otacza około 300 stoisk z pięknym rękodziełem, niezwykłymi zabawkami i ozdobami świątecznymi. Atrakcją jarmarku są kulinarne przysmaki regionu – grillowana szynka westfalska oraz rybne i serowe specjały. Scena „Alter Markt” codziennie prezentuje różnorodny program widowiskowy. 17.11 – 30.12.2022 pon – czw: 11:00-21:00 pt i sob: 11:00-22:00 niedz: 12:00-21:00

     Lubeka: Miasto Hanzy

    Jarmark bożonarodzeniowy w Lubece odbywa się na pięknym rynku przed zabytkowym ratuszem z 1308 roku. 100-hektarowe średniowieczne stare miasto to największy zabytek obszaru niemieckiego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który tworzy wyjątkowe tło dla tego klimatycznego adwentowego jarmarku. Początki kiermaszu w Lubece sięgają roku 1648, kiedy po raz pierwszy pojawiły się doniesienia o świątecznie udekorowanym mieście. 21.11 – 23.12.2022 niedz – czw: 11:00–21:00 pt i sob: 11:00–22:00 Wi

 

Zdjęcia: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top