NIEMCY: NAJLEPSZE JARMARKI ŚWIĄTECZNE SAKSONII!

Obraz1

© D. Bahrmann
 

Jakie to cudowne uczucie, móc napisać, że słynne saksońskie jarmarki świąteczne znowu się odbędą. Już wkrótce na głównych placach saksońskich miast i miasteczek oraz na licznych dziedzińcach zamkowych zapanuje znowu ta wyjątkowa, magiczna atmosfera, która sprawia, że, mimo że na zewnątrz śnieg i mróz, serce wypełnia radość i ciepło. Niektóre wydarzenia, takie jak np. Christmas Garden w Pillnitz potrwają dłużej, bo aż do połowy stycznia przyszłego roku. Dzięki temu można dłużej cieszyć się tym wyjątkowym świątecznym klimatem. Do stycznia potrwa również opisywana w newsletterze, niezwykle nowatorska wystawa, dotycząca katedry Notre Dame, na którą również serdecznie zapraszamy!

 

Obraz1

© Daniel James Clarke
 

Witamy w Saksonii – ojczyźnie świątecznych tradycji

Adwent i Boże Narodzenie to w Saksonii wyjątkowy czas: Urokowi kilkusetletnich tradycji, co roku ulegają zarówno sami Saksończycy jak i liczni goście. Swój klimat saksońskie Boże Narodzenie zawdzięcza rzemiosłu: ozdobnym gwiazdom morawskim, ręcznie wyrabianym kadzidełkom czy tradycyjnym drewnianym figurkom z Rudaw. Nie można zapomnieć również o słynnej drezdeńskiej strucli świątecznej Dresdner Christstollen, którą wszędzie można kupić czy spróbować. Na licznych, tonących w świątecznych dekoracjach, jarmarkach czuć prawdziwą atmosferę świąt. Warte odwiedzenia są nie tylko jarmarki odbywające się w dużych miastach. Właśnie te mniejsze, odbywające się w miasteczkach, wioskach, na dziedzińcach zamków i pałaców sprawiają, że czas poprzedzający święta jest w Saksonii tak wyjątkowy.

Saksońskie tradycje bożonarodzeniowe

Obraz1

© ddpix.de
 

Jarmarki świąteczne w Dreźnie znowu się odbędą!

Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie i okolicy uchodzą za najpiękniejsze w całych Niemczech. Bogate w tradycje, pełne odświętnego uroku i ciepła, pachnące świątecznym wypiekami i piernikiem. Od 23.11.2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, będzie można znów cieszyć się tą wyjątkową atmosferą! Świąteczne rękodzieło, pyszne przekąski, klimatyczne oświetlenie i muzyka, wspaniałe pomysły na prezenty i świąteczne zabawy dla dużych i małych czekają nie tylko na słynnym Jarmarku Struclowym, ale także w wielu innych miejscach w mieście i całym regionie. Poczuj magię adwentu w Dreźnie i Krainie Łaby!

Magia świąt w Dreźnie i Krainie Łaby

Obraz1

Zamek Wackerbarth/Zdjęcie: René Jungnickel
 

Święta w Christmas Garden Dresden i na Zamku Wackerbarth

W 2022 w końcu znowu odbędzie się Christmas Garden Dresden! Pałac i Park w Pillnitz ponownie zamienią się w magiczną i połyskującą światłami baśniową krainę. Fascynujące instalacje świetlne podziwiać można od 17.11 aż do 15.01.2023! Świątecznym blaskiem tysięcy świateł okryje się również Winnica w Zamku Wackerbarth. W dn. 3 – 4.12 na leniwy spacer po winnych stokach Radebeul zaprasza „Manufakturzauber”, natomiast już od 28.11 Zamek Wackerbarth zaprasza codziennie od 15 do 19.30 do korzystania z jego zimowej oferty „Winterzauber” – od poniedziałku do czwartku wstęp jest bezpłatny, od piątku do niedzieli z dodatkowym programem kulturalnym 5 €.

Spacer w blasku świątecznych świateł

Obraz1

Zdjęcie: Festung Königstein
 

Romantycznie i czarująco na Twierdzy Königstein

To jedna z najbardziej spektakularnych świątecznych scenerii w Niemczech: góra stołowa Königstein nieopodal Drezna ze znajdującą się na niej słynną twierdzą. 247 m nad lustrem Łaby, pośród historycznych zabudowań i fortyfikacji, odbywa się tu w adwencie tradycyjny Historyczno-Romantyczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Już same kramy kupieckie są wyjątkowe: wznoszone na miejscu z drewnianych desek i tkanin. Sprzedawcy ubrani są w oryginalne historyczne stroje, w wielkich miedzianych kotłach, na otwartym ogniu gotowany jest gulasz i podgrzewany poncz W szopce pomrukują prawdziwe zwierzęta. Z kościoła garnizonowego dobiegają dźwięki muzyki organowej. Twierdza wraz z wszystkimi wystawami czynna jest już od godziny 9.00. Historyczno-Romantyczny Jarmark Bożonarodzeniowy 26/27 listopada | 03/04 grudnia | 10/11 grudnia | 17/18 grudnia 2022 w godz. od 11 do 19 Wstęp: dorośli 13 €, grupy od 15 osób 10 €

Adwent w twierdzy Königstein

Obraz1

Zdjęcie: Histovery
 

Paryż gości w Dreźnie:

Wystawa o Notre-Dame de Paris Żeby zobaczyć słynną katedrę Notre Dame z Paryża, wystarczy przyjechać do Drezna: Jeszcze do 8 stycznia 2023 w mieście gości interaktywna wystawa „Notre-Dame de Paris”. Wykorzystując technologię Augmented Reality i spektakularne ujęcia panoramiczne 360° zaprezentowano 850 lat burzliwej historii katedry. Po Dubaju, Paryżu i Waszyngtonie wystawa zawitała w progi zabytkowego wnętrza pałacu w parku Großer Garten – to idealne połączenie historii kultury i natury. Zwiedzanie z interaktywnym „histopadem” w ręku możliwe jest w języku polskim i w 12 innych językach. Wystawa czynna jest od 10 do 18. Bilet warto nabyć wcześniej online: wstęp kosztuje wówczas 10 € zamiast 12 € i nie trzeba stać w kolejce.

Paryska Notre-Dame na wyciągnięcie ręki

Obraz1

 
 

Dla rodzin i blisko centrum

Z pociągu od razu do mięciutkiego hotelowego łóżka – albo odwrotnie. Otwarty jesienią 2022 w śródmieściu hotel MEININGER Dresden Zentrum dysponuje 173 pokojami. Kuchnia dla gości, game zone i 15 % zniżki dla rodzin czynią z hotelu miejsce naprawdę przyjazne dla rodzin. Krótkie odległości do dworca, do pełnego sklepów deptaka przy Prager Straße czy na jarmarki bożonarodzeniowe – to perfekcyjna lokalizacja, szczególnie w okresie okołoświątecznym.

Słodkich snów w hotelu MEININGER w Dreźnie

Obraz1

Zdjęcie: R. Weisflog
 

Sporty zimowe w saksońskich górach

Liście mienią się jeszcze pięknymi odcieniami złota, ale zima jest już blisko. Cztery saksońskie łańcuchy gór średnich ze swoimi kilkukilometrowymi trasami kuszą miłośników sportów zimowych z daleka i bliska. Od Vogtland z jego malowniczą trasą graniową, przez posiadające alpejski charakter saksońskie centrum sportów zimowych – Rudawy, aż po Góry Żytawskie: tutaj fani narciarstwa biegowego będą równie zadowoleni, co snowboardziści i narciarze zjazdowi. Szwajcaria Saksońska zaprasza na zimowe wędrówki górskie i zachęca do skorzystania z tutejszej oferty kulinarnej i wellness. Zimo przybywaj!

Przedsmak sezonu zimowego w Saksonii

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top