NIEMCY – NA WAKACJE Z RODZINĄ

Obraz1

© DZT/Günter Standl
 

„Wakacje, znów będą wakacje. Na pewno mam rację wakacje będą znów” – słowa tej popularnej piosenki co roku przynoszą radość i doskonały nastrój w oczekiwaniu na letnie szaleństwa dla całej rodziny. Magiczne pokazy, kolejki górskie, biesiadowanie i mnóstwo zabawy – a do tego fantastyczny nocleg pod namiotem lub w domku na drzewie. Niemcy mają do zaoferowania wiele parków rozrywki oraz ciekawych miejsc na wspólne wypady z rodziną.

  

Legoland Niemcy

Obraz2

© Legoland Deutschland Resort

 

 

Legoland Germany Resort to najmłodszy i najbardziej nowoczesny park Legolandu w Europie. Znajduje się w miejscowości Günzburg, około 100 km na zachód od Monachium. Do budowy parku użyto 57 milionów klocków Lego. Znajduje się tu Miniland, w którym projektanci, z niezwykłą dbałością o szczegóły, odtworzyli europejskie miasta i krajobrazy. Na rodziny z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat czeka tu ponad 60 atrakcji zapewniając doskonałą zabawę i rozrywkę

Więcej

 

 

 

Blisko Polski

Obraz3

© DZT/Jens Wegener

 

 

Czy możesz sobie wyobrazić, jak wyglądała nasza planeta sto milionów lat temu? W tym czasie na ziemi, w morzu i powietrzu dominowały dinozaury. Ponad 200 dinozaurów naturalnej wielkości w parku Kleinwelka niedaleko Budziszyna wprowadzi Cię w prehistoryczne czasy – od początku epoki „Perm” przez „Jurę” – aż do wymierania prehistorycznych gigantów pod koniec okresu kredowego. Tu czekają też specjalne stacje doświadczalne, gry, wspinaczka, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji.

Więcej o parku

 

 

 

Na safari do Niemiec

Obraz4

© Serengeti-Park Hodenhagen GmbH

 

 

 

Aby zobaczyć egzotyczne zwierzęta swobodnie wędrujące wśród traw i drzew nie trzeba jechać do dalekiej Afryki. W parku Serengeti w Dolnej Saksonii goście z samochodu lub busa obserwują stada lwów, żubrów, żyraf, tygrysów i zebr. Na safari w dżungli możesz zobaczyć około 200 gatunków małp i kangury Bennetta. Tu możesz też karmić i przytulać alpaki, osły i kozy. Serengeti Park jest jednym z wiodących obszarów lęgowych słoni i nosorożców białych w Europie.

O parku

 

 

 

 

 

Obraz5

© DZT/Jens Wegener

 

Noc pod gwiazdami

 

 

Fantastyczna noc pod gwiazdami w jednym z najpiękniejszych zakątków Niemiec. Wyjątkowy krajobraz parku Saar-Hunsrück i niepowtarzalny sposób na jego doświadczanie, to doskonała okazja na wakacyjną przygodę dla całej rodziny. W Mettlach, w dzielnicy Orscholz znajdują się nietypowe domki na drzewie „Cloefhänger”, z których rozciąga się fantastyczny widok na zakole rzeki Saary. Namioty są całkowicie bezpieczne, znajdują się między drzewami na wysokości dwóch metrów .

Więcej o regionie

 

  

 

Europa Park w Rust

Obraz7

© Europa Park

18 stref tematycznych, ponad 100 atrakcji i aż 13 kolejek górskich najwyższej klasy – od Silver Star, która osiąga prędkość do 130 km/h, po zabawę dla najmłodszych dzieci. Alternatywą na gorszą pogodę są liczne atrakcje pod dachem i wodny świat Rulantica. Park zmienia się w każdą porę roku. W okresie Halloween przyjmuje piękne jesienne barwy, a nieco później zamienia się w zimową krainę czarów. Sześć należących do parku hoteli zaprasza na odpoczynek po pełnym wrażeń dniu. .

 

Więcej o Europa Park

  

Park filmowy Babelsberg

Obraz2

© Filmpark Babelsberg/Ronny Budweth

 

 

Najstarsze na świecie studio filmowe znajdujące się dzielnicy Poczdamu – Babelsberg – zaprasza za kulisy filmu i na pokazy kaskaderskie. Tu poznasz filmowe tajemnice i dowiesz się jak wygląda praca charakteryzatora. Park Babelsberg ujawnia wszystkie sztuczki stosowane w branży filmowej. W parku możesz zaprezentować prognozę pogody lub wejść na plan filmowy wielu znanych produkcji jak „Jaś i Małgosia”, „Skarby Sułtana” czy „W 80 dni dookoła świata”.

Więcej o parku Babelsberg

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top