NIEMCY: MILION DODATKOWYCH NOCLEGÓW

Turystyka przyjazdowa do Niemiec nie zwalnia tempa wzrostu. Federalny Urząd Statystyczny zarejestrował w okresie styczeń-kwiecień 23,1 miliona noclegów gości z zagranicy w miejscach zakwaterowania z minimum 10 łóżkami, to jest o 4,8% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

 

„Milion dodatkowych noclegów w ciągu czterech miesięcy – to kolejny dowód na świetne pozycjonowanie marki ‚Niemcy – cel podróży‘. Europa – jako najważniejszy rynek źródłowy rośnie stabilnie o 3,6%. Rynek azjatycki i amerykański rosną dynamicznie o 6,5% oraz 8,2%“ – komentuje najnowsze dane Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

POLACY PRZODUJĄ

W czterech pierwszych miesiącach roku szczególnie dynamicznie rozwijał się rynek polski, odnotowując wzrost o 15,3% (ponad 135 tys. dodatkowych noclegów), co w tym momencie daje Polsce 8. miejsce w rankingu rynków źródłowych dla niemieckiego Incomingu. Stabilizacja gospodarcza w Rosji przyczynia się do wzrostów z tego ważonego rynku. Prawie dziesięcioprocentowy wzrost liczby noclegów daje Rosji miejsce bliskie pierwszej dziesiątki. Także rynki Europy Południowo-Wschodniej przyczyniają się pozytywnie do wyników niemieckiej turystyki przyjazdowej. Z tego regionu odnotowano ponad 3 miliony noclegów, wzrost o 245 000 (8,8%).

BOOM Z AMERYKI I AZJI

Stany Zjednoczone są nadal najważniejszym dalekim rynkiem dla niemieckiego Incomingu i odnotowują dalszy wzrost liczby noclegów o 5%. Bardzo dobrze rozwija się Ameryka Środkowa i Karaiby, w ciągu roku liczba noclegów uległa niemal podwojeniu. Z regionu Azji i Australii w okresie od stycznia do kwietnia 2018 zanotowano 2,86 miliona noclegów, co daje wzrost o 6,8% (183 000 dodatkowe noclegi w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego). Motorem jest rynek chiński, gdzie wraz ze wzrostem PKB rosną wydatki konsumenckie i chęć do podróżowania. W pierwszych czterech miesiącach 2018 r. liczba noclegów z Chin wzrosła o 8,6% (co daje Chinom miejsce na liście TOP 10 rynków źródłowych).

Zdjęcie: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top