NIEMCY: KULTUROWE DZIEDZICTWO UNESCO

@ Felix Gänsicke / DZT

Jak rozpoznać, które z 52 obiektów światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO w Niemczech, są szczególnie interesujące? To proste. Wystarczy skorzystać z  ośmiu starannie opracowanych tras tematycznych!
Kilkudniowe programy wycieczek zabiorą Cię do wybranych miejsc światowego dziedzictwa kulturowego i pozwolą poznać ważne rozdziały historii Niemiec. Przemysł, przyroda, kultura, religia oraz inne tematy – wybierz to, co najbardziej Cię interesuje.

Zabytki UNESCO

© DZT

Zobacz kamienie milowe historii Niemiec. Architektura, przemysł, przyroda, sztuka i wiele więcej – w Niemczech znajdują się liczne skarby, które stały się unikalnymi świadkami historii.

Podejmij wyzwanie, podążaj za swoją pasją i odkryj te miejsca z listy światowego dziedzictwa UNESCO na naszych wyjątkowych trasach tematycznych, które są najbliższe Twojemu sercu.

Kliknij, aby obejrzeć film

Romantyczne wybrzeże

© LTM / Olaf Malzahn

Poczuj zapach morskiego powietrza i ciesz się jego silnym powiewem podczas dziewięciodniowej trasy przez część niemieckiego wybrzeża.

Od tętniącej życiem metropolii Hamburga przez Bremę po Lubekę i Stralsund, odwiedzisz cztery najważniejsze miasta hanzeatyckie i doświadczysz średniowiecznego uroku dawnych czasów.

Szlak na wybrzeżu

W poszukiwaniu Wikingów

Kompleks Haithabu i Danewerk © DZT / Loic Lagarde

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Haithabu i Danewerk oferują fascynujący widok na wczesnośredniowieczną epokę Wikingów w Szlezwiku-Holsztynie.

Archeologiczny kompleks graniczny z VIII-XI wieku prezentuje spektakularne znaleziska i zachwyca pięknie odrestaurowanymi domami. Tu poczujesz autentyczny klimat życia mieszkańców Haithabu we wczesnym średniowieczu.

Zanurz się w świat Wikingów

Zabytkowa Lubeka

Lubeka: widok na Bramę Holsztyńską
© DZT / Loic Lagarde

Pospaceruj po średniowiecznej starówce Lubeki i odkryj wciąż żywą historię, która kryje się za starożytnymi ceglanymi, gotyckimi murami. Dostojni świadkowie z czasów, gdy hanzeatyckie miasto Lubeka było centrum światowego handlu.

Wyrusz w ekscytującą podróż w czasie i odkryj magiczne zaułki Starego Miasta, które w 1987 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Odkryj 52 zabytki UNESCO

Szlak religijny

Eisenach: zamek Wartburg
© DZT / Loic Lagarde

Ten dziesięciodniowy program wycieczki daje fascynujące spojrzenie wstecz na kulturę żydowską i chrześcijańską w Niemczech.

W historycznych miejscach – od Moguncji przez Eisenach, Erfurt aż do Lipska odkryjesz siedem obiektów znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i uzyskasz fascynujący wgląd w reformację chrześcijańską, a także historyczne i obecne życie Żydów w Niemczech.

Zobacz więcej

Dziedzictwo żydowskie

Erfurt: Stara Synagoga – zabytek UNESCO
© Erfurt Tourismus und Marketing GmbH / Stadtverwaltung Erfurt/Vitalik Gürtler

Niewiele budynków w Niemczech jest tak głęboko zakorzenionych w historii społeczności żydowskiej, jak średniowieczna synagoga w Erfurcie.

Synagoga razem z „Kamiennym Domem” z 1250 r. i Mykwą, w której odbywała się rytualna kąpiel zanurzeniowa stanowi wybitny dowód obecności kultury żydowskiej w średniowieczu w sercu Erfurtu. Do dziś budynki te są istotnym elementem żywej narracji historycznej.

Odkryj 52 zabytki UNESCO

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top