NIEMCY: KULINARNY FESTIWAL GOURMET W SZLEZWIKU-HOLSZTYNIE

Na północy Niemiec tej zimy królować będzie festiwal kulinarny, podczas którgo aż do marca będzie można spróbować wykwintnych potraw. Najlepsi szefowie kuchni z całej Europy, tacy jak włoski kucharz Marcello Fabbri, będą wspólnie podróżować po północnej części Niemiec, aby wraz z lokalnymi kucharzami stworzyć wyjątkowe menu. Głównym tematem wielu gali i uroczystości, które odbędą się w całym Szlezwiku-Holsztynie, są produkty regionalne.

 

To one są podstawą wspaniałych dań kuchni nadmorskiej. Festiwal zorganizowano we współpracy z „Kooperation Gastliches Wikingland“. „Festiwal Gourmet Szlezwik-Holsztyn” istnieje już od 1987 r. – to 30 lat tradycji w branży gastronomicznej. Najważniejszym wydarzeniem tego roku jest czwarta edycja „Tour de Gourmet Solitaire”, która rozpoczyna się 10 marca w Timmendorfer Strand i będzie stanowić serię eleganckich kolacji dla singli. Oprócz tego na 12 stycznia zaplanowano „Tour de Gourmet Jeunesse“, czyli przystępne cenowo kolacje dla młodych ludzi do 35 roku życia – biorą w nich udział restaurację znajdujące się na trasie z Pinnebergu przez Friedrichstadt do Szlezwiku.

Informacje o Festiwalu Gourmet w Szlezwiku-Holsztynie Niemiecki: https://www.sh-tourismus.de/aktivitaet/geniessen Niemiecki: https://www.gourmetfestival.de/ Angielski: https://www.sh-tourismus.de/en/activity/enjoy/schleswig-holstein-gourmet-festival

Podróże po Kilonii Niemiecki: https://www.kiel-tourist.de/ Angielski: https://www.sh-tourismus.de/en/a-tourist-information-kiel

Szlezwik-Holsztyn dla turystów Niemiecki: https://www.sh-tourismus.de Angielski: https://www.sh-tourismus.de/en DZT, zdjęcie:

Latarnia morska w Westerhever wskazuje drogę na Festiwal Gourmet. Foto: © Majer Media / Kuczynski Lukasz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top