NIEMCY: HAMBURG – NAJWIĘKSZE ŚWIĘTO PORTOWE ŚWIATA

HamburgZnak zodiaku – byk, wiek – 828 lat: port hanzeatyckiego miasta, ważny dla Niemiec oraz jeden z największych na świecie portów kontenerowych, służy jako most łączący Niemcy i Europę z globalnymi rynkami. Rokrocznie około 7 maja odbywa się tutaj trzydniowe największe święto portowe świata. Właśnie tego dnia w 1189 roku cesarz Fryderyk Barbarossa potwierdził zniesienie ceł dla statków płynących Łabą do Morza Północnego. W tym roku ponad 300 statków różnych typów zawinie do hamburskiego portu na okres od 5 do 7 maja. Organizatorzy spodziewają się nawet miliona odwiedzających. Więcej niż 200 morskich, kulturalnych oraz kulinarnych eventów będzie dostępnych na wodzie i na lądzie.

 

Wszystkie występy na żywo na mobilnych scenach koncertowych oraz spektakularny pokaz fajerwerków AIDA w sobotnią noc będą całkowicie za darmo. Obszar festiwalowy – „Portowa mila” (Hafenmeile) rozciągnie się od stacji U-Bahn Baumwall aż do Landungsbrücken (S/U-Bahn) będzie otwarty od 10 rano do północy, w niedzielę do 21.00. To nie wszystko – w tym roku smacznym i pouczającym dodatkiem będzie ”NANTES Frankreich Festival” – święto nantejskiej kuchni i kultury, odbywający się na Kehrwiederspitze, blisko nowej Elbphilharmonie.

Nie należy również zapominać o klasykach Urodzin Portu: parady statków w piątek około godz. 17.00 oraz tradycyjnym “Balecie holowników” w niedzielę.

Deutsch: http://www.hamburg-tourism.de/erleben/events/festivals-maerkte/hafengeburtstag-hamburg/

Englisch: http://www.hamburg-travel.com/experience/events/festivals-markets/hamburg-port-anniversary/

Deutsch: http://www.hamburg.de/hafengeburtstag/

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top