NIEMCY: DZIESIĄTY ROK REKORDÓW W TURYSTYCE

Niemiecka turystyka przyjazdowa osiągnęła dziesiąty z rzędu rekord. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego od stycznia do grudnia 2019 r. zanotowano 89,9 miliona noclegów gości z zagranicy. Statystyka dotyczy obiektów zakwaterowania z minimum 10 łóżkami. Oznacza to wzrost o 2,6% w stosunku do roku poprzedniego i dodatkowe 2,2 miliona noclegów.

 

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), komentuje: „Pomimo trudnych warunków ramowych jak spowolnienie gospodarcze w strefie euro, niepewność związana z brexitem, konflikty handlowe czy debata klimatyczna udało nam się osiągnąć kolejny sukces. Konsekwentna strategia marketingowa prezentująca Niemcy jako kierunek turystyki wysokiej jakości, wdrażanie naszej strategii cyfrowej oraz dobór tematów w promocji spowodowały, że jeszcze więcej gości przekonało się do naszych produktów”

Rynek polski notuje nadal ponadprzeciętne wyniki. W okresie od stycznia do grudnia 2019 r. liczba noclegów gości z Polski w Niemczech wzrosła o 6,3% i wyniosła 3 496 212 noclegów. Dane dotyczą miejsc zakwaterowania powyżej dziesięciu łóżek. Tym samym w ubiegłym roku rynek polski wygenerował dodatkowe 207 000 noclegów i znalazł się pierwszy raz na 8 miejscu w rankingu rynków źródłowych.

Zdjęcie: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top