NIEMCY: DZIEŃ TURYSTYKI BEZ BARIER

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) w kooperacji z „Turystyka dla Wszystkich Niemcy e.V. (NatKo)” po raz 6. organizuje w CityCube Berlin w piątek 10 marca 2017 r. dzień turystyki bez barier. W tym roku organizatorzy spotkania główny nacisk kładą na temat tworzenia produktu i komunikacji do grupy docelowej. Iris Gleicke, pełnomocnik ds. turystyki rządu federalnego i sekretarz stanu Ministerstwie Gospodarki i Energii tłumaczy: „Turystyka pozbawiona barier musi stać się znakiem firmowym niemieckiej turystyki. Dzień turystyki bez barier jest bezustannie doskonałą możliwością do tego, aby z ekspertami, osobami odpowiedzialnymi i zainteresowanymi podyskutować o nowych i bardzo obiecujących pomysłach oraz rozwiązaniach w sprawie udanej turystycznej inkluzji.”

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki DZT wyjaśnia: „Dla ok. 10% podróżnych turystyka bez barier jest niezbędna, dla 40% pomocna, a dla wszystkich oznacza większy komfort. Poprzez budowę produktów bez barier i komunikację nakierowaną na grupę docelową wzmacniamy pozycję Niemiec w międzynarodowej rywalizacji kierunków turystycznych.”

Wśród mówców tegorocznego „Dnia Turystyki Bez Barier” są znani przedstawiciele międzynarodowego przemysłu turystycznego oraz świata polityki, m.in. Antti Peltomäki (Komisja Europejska, Deputy Director General in Directorate-General for Internal Market and Entrepreneurship) i Martin Heng (Accessible Travel Manager & Editorial Advisor z Lonely Planet).

Uczestników czeka interesujący program z dyskusją panelową, fachowe wykłady oraz możliwości do nawiązania kontaktów. Udział w tym spotkaniu jest też możliwy bez biletu ITB. „Dzień Turystyki Bez Barier” jest wspomagany przez Ministerstwo Gospodarki i Energii.

Zdjęcia: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top