NIEMCY: BAWARSKIE TRADYCJE W MUZEUM PIWA I OKTOBERFEST

Wygodnie położone pomiędzy Marienplatz a bramą Isartor, muzeum z siedzibą w najstarszym monachijskim domu mieszczańskim (datowanym na ok. 1340 r.) jest poświęcone chmielowi, słodom i największemu na świecie festynowi ludowemu. Piwo i Oktoberfest – dwa kamienie węgielne bawarskiej kultury, które idą ramię w ramię. Piwo było warzone w Monachium zgodnie z legendarnym Bawarskim Prawem Czystości od 1328. Pierwszy Oktoberfest odbył się w 1810, kiedy zorganizowano wyścigi konne dla uczczenia królewskiego ślubu. Obecnie nawet 6 milionów ludzi gromadzi się w październiku pod statuą Bawarii na Theresienwiese, aby wspólnie świętować. Muzeum przy Sterneckerstrasse oferuje wycieczki z przewodnikami, którzy znają mnóstwo fascynujących ciekawostek na temat warzenia piwa.

 

Wiedzieliście, na przykład, że Babilończycy warzyli piwo ze sfermentowanego zakwasu chlebowego i wody? Dzisiaj ten trunek smakuje o wiele lepiej, o czym goście muzeum mogą się przekonać podczas degustacji w muzealnym pubie. Wycieczki z przewodnikiem (od 5 €) są dostępne również po angielsku. Można także spróbować wybornego piwa serwowanego na Oktoberfest. A więc… Prost! Na zdrowie!

Bier- und Oktoberfestmuseum German: http://www.bier-und-oktoberfestmuseum.de English: http://www.bier-und-oktoberfestmuseum.de/en/ Oktoberfest German: http://www.muenchen.de/veranstaltungen/oktoberfest.html English: http://www.muenchen.de/int/en/events/oktoberfest.html Monachium German: http://www.muenchen.de English: http://www.muenchen.de/int/en.html

Zdjęcie: Bier- und Oktoberfestmuseum

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top