Nowy system satelitarnej nawigacji samochodowej

Image

Zestaw Navigo

 

Pojawi się na rynku nowy samochodowy GPS. Zapowiadany od dłuższego czasu system nawigacji samochodowej wprowadził do sklepów, renomowany producent spółka giełdowa PPWK S.A. wydawca map z serii Copernicus. Navigo jest jednym z najlepszych systemów tej klasy dostępnych na polskim rynku. System posiada intuicyjny interfejs, ponadto PPWK umożliwia bezpłatne aktualizacje dla jego użytkowników.

 

Navigo to pierwszy pełen zestaw nawigacji samochodowej w ofercie Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych. Poprzednie produkty z rodziny Navigo obejmowały mapy cyfrowe z oprogramowaniem na palmtopy PDA i komputery PC (w tym do nawigacji), a także internetowe serwery map i systemy lokalizacji pojazdów.

 

{mosgoogle} 

Urządzenie wraz z oprogramowaniem zawiera szczegółową cyfrową mapę Polski (mapa Europy będzie w ofercie pod koniec tego roku) oraz nawiguje za pomocą komend głosowych i wskazówek graficznych. Głosu do Navigo udzielił znany mistrz windsurfingu Wojtek Brzozowski.

Nawigacja PPWK posiada wszystkie niezbędne funkcje, które mają obecne dotychczas na rynku systemy:

– planowanie trasy z punktami pośrednimi,

– zapamiętywanie ostatnich wyznaczonych tras,

– wizualizacja mapy w trybie dziennym i nocnym,

– przewidywanie czasu dotarcia do celu,

– wyliczanie odległości i średniej prędkości,

– informacja o odległości do najbliższego manewru,

– automatyczna zmiana skali mapy w zależności od prędkości auta,

– informacje o miejscach niebezpiecznych (tzw. „czarnych punktach”),

– automatyczne ponowne przeliczanie trasy w razie zjazdu z wyznaczonego szlaku,

– możliwość wprowadzania własnych miejsc docelowych podróży,

– wygodna, pełnoekranowa klawiatura do wpisywania adresów.

 

Dodatkowym atutem jest łatwość obsługi oraz bezpłatne aktualizacje danych, które dostępne są na stronie internetowej producenta. "PPWK będzie wprowadzała nowe wersje map co 1-2 miesiące. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik na rynku. Takie podejście daje użytkownikom gwarancję dostępu do wysoce aktualnych danych a także umożliwia zaawansowaną współpracę użytkowników z producentem. Wszelkie zgłoszenia aktualizacyjne obsługiwane są przez specjalnie powołany do tego dział PPWK.

Unikalną wartością dającą przewagę Navigo są wysokiej jakości mapy, których renomę gwarantuje 80-letnia tradycja i doświadczenie firmy PPWK, wydawcy map z serii Copernicus. "PPWK posiada obecnie największy na rynku zasięg dokładnej bazy danych dla aglomeracji warszawskiej oraz aglomeracji łódzkiej. Bazy PPWK charakteryzują się też najbogatszą treścią ogólnogeograficzną (oznaczenie terenów zabudowy z wyróżnieniem zabudowy zabytkowej, przemysłowej i użyteczności publicznej, oznaczenie ogródków działkowych i sadów, cmentarzy, szczegółowe przedstawienie sieci kolejowej, hydrograficznej itd). Jednak to nie wszystko. Navigo potrafi także odtwarzać muzykę, filmy i przeglądać obrazy.

 

Zestaw Navigo tworzy:

– urządzenie nawigacyjne z odchylaną anteną GPS

– karta pamięci 512 MB zawierająca mapę Polski z 589 planami miast i miejscowości zawierającymi ponad 1,2 mln punktów adresowych oraz ponad 50 tysięcy obiektów PoI (bankomaty, hotele, stacje benzynowe, centra handlowe, fotoradary, parkingi itp.)"

– uniwersalny uchwyt samochodowy, służący do stabilnego zamocowania urządzenia u dołu przedniej szyby auta

– ładowarka samochodowa

– ładowarka sieciowa

– kabel USB – program do aktualizacji na płycie CD

Co wyróżnia Navigo wśród innych systemów nawigacyjnych?„- Uważamy, że obecnie dysponujemy najbardziej precyzyjnymi i aktualnymi mapami na wielu obszarach kraju. Tylko nasi użytkownicy mają dostęp do tych samych danych w tradycyjnych atlasach samochodowych (Copernicus), systemie nawigacji samochodowej oraz internetowych serwisach mapowych (np. www.mapa.pf.pl).

"PPWK bowiem jako jedna z nielicznych firm na świecie wypracowała zaawansowaną linię technologiczną pozwalajacą na produkcję map tradycyjnych i map do nawigacji samochodowej z tej samej bazy danych typu GIS (GIS – Geographic Information System)"– tłumaczy Andrzej Ziemiński, prezes PPWK.

 

{mosgoogle} 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top