NAGRODY DLA WYDAWNICTWA BEZDROŻA

Wydawnictwo Bezdroża po raz kolejny otrzymało wysokie wyróżnienia: Laur Konsumenta i Nagrody Magellana podkreślające jakość publikacji turystycznych wydawanych nakładem tej krakowskiej oficyny. W przypadku Lauru Konsumenta już po raz szósty.

 

Ponadto główną nagrodę w konkursie Magellana za przewodnik tekstowy, a także wyróżnienie w kategorii przewodnik ilustrowany. Stanowi to uhonorowanie wysiłków wkładanych w utrzymywanie wysokiego poziomu przewodników zarówno pod względem merytorycznym, jak i informacyjnym.

 

 

Laur Konsumenta jest największym programem konsumenckim w Polsce. Wyłania on co roku produkty i marki najwyższej jakości. Wyróżnienia przyznawane są na podstawie badań polskich konsumentów. Sami klienci dokonują wyboru najwyżej cenionych produktów i oddają głos na ulubioną markę.

 

Laur Konsumenta 2010, szósty już w historii wydawnictwa, świadczy o ciągłym zainteresowaniu i uznaniu przewodników Bezdroży w oczach Polaków.  Bezdroża otrzymały też pierwszą Nagrodę Magellana w kategorii przewodnik tekstowy za publikację „Indie północne. Nepal i Goa. Orientalna mozaika” autorstwa Joanny Felicji Bilskiej, Emilii Kubik, Rafała Kubika i Justyny Sromek.

 

Przewodnik po Indiach, napisany przez polskich autorów, opisujący szczegółowo na ponad 1000 stronach specyfikę północnej części kraju, przybliżający podstawowe wiadomości o społeczeństwie i kulturze, a także wyróżniający się obszernymi, aktualnymi i zweryfikowanymi informacjami praktycznymi, był wydarzeniem na turystycznym rynku książki.

 

Przypomnę, że wysoko oceniłem go w poświęconej mu recenzji, opublikowanej na naszych łamach. Podobnie jak pozytywnie wyróżniony w kategorii przewodnik ilustrowany: „Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera. Baleary — archipelag marzeń” autorstwa Dominiki Zaręby. Organizatorem tego konkursu był „Magazyn Literacki Książki”.

 

Wydawnictwu oraz autorom nagrodzonych przewodników serdecznie gratulujemy sukcesu, życząc aby wysoka jakość ich kolejnych publikacji również znalazła uznanie czytelników i recenzentów.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top