MOJA TOSKANIA

W Wieczorze Toskańskim jaki odbył się 30 marca w warszawskiej restauracji „Krasnodwór” prezentowana była ciekawa książka i album „Moja Toskania”, wydana przez PASCALA których autorami są Vito Casetti i Agata Jakóbczyk

 „Moja Toskaniawydawnictwa Pascal to znakomity przewodnik, który zabiera czytelnika w podróż po Toskanii. Casetti – florentyńczyk, dziennikarz i prezenter TVN – oraz Agata Jakóbczak przedstawiają tę uroczą krainę zarówno z perspektywy mieszkańca, jak i turysty, odkrywając jej tajemnice.

Vito oprowadza czytelnika po miejscach, które trzeba zobaczyć, aby zrozumieć, poczuć i posmakować Toskanię. Oprócz znanych miejsc i słynnych zabytków opisuje też takie, które rzadko pojawiają się w przewodnikach, jak zatopione miasteczko ślusarzy, więzienne kolacje czy farma, gdzie winogrona rosną przy dźwiękach muzyki symfonicznej. Poleca sprawdzone hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i restauracje; zaprasza na tradycyjne toskańskie święta, opowiada o regionalnych daniach. Czytelnik znajdzie w książce także przepisy na typowe lokalne potrawy, takie jak befsztyk po florencku czy ciasto kasztanowe.

Moja Toskania” to nietypowy przewodnik, który zawiera mnóstwo nigdzie indziej niepublikowanych informacji, a barwny język i liczne ciekawostki sprawiają, że czyta się go niczym najlepszą powieść. Polecamy go również tym, którzy na razie podróżują po Toskanii tylko w wyobraźni.

Agata Jakóbczak –  z wykształcenia geograf, dziennikarka. Jej pasją są podróże i pisanie o nich. Miłośniczka włoskich smaków i klimatów. Na co dzień jest agentką artystów.

 

Witold Casetti – popularny dziennikarz telewizyjny. Florentyńczyk, od dziesięciu lat mieszkający w Polsce. Widownia polubiła go za błyskotliwe występy w programie „Europa da się lubić” i „Wyprawa Robinson”.  Reporter „Dzień Dobry TVN”, niestrudzony propagator uroków swojego kraju, prezenter TVN Turbo i N-Sportu.

 

W Wieczorze Toskańskim wzięły też udział dwa miasta położone na toskańskim wybrzeżu Morza Tyrreńskiego na wprost Archipelagu Toskańskiego: Scarlino i Follonica, działające w zrzeszeniu Maremma Chiama Europa, które reprezentowali naczelnik biura ds. promocji regionu Stefano Cellini oraz Karolina Suchowolska prezes stow. Maremma Chiama Europa. Zatoka Fallonica ma najwięcej słońca w całej Toskanii.

Zaproszeni goście degustowali toskańskie przysmaki; prosciutto (szynkę) z Fallonica, lokalne sery, bruscettę z pomidorami i bazylią, kanapki z pasztetem z wątróbek drobiowych oraz czerwone wino z Scarlino.

Więcej informacji o regionie na: www.lamaremmafabene.it

Zdjęcie: Grzegorz Micuła

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top