MAŁOPOLSKA: POTENTAT W OFERCIE WYPOCZYNKU ZIMOWEGO

Na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem uroczyście zainaugurowano Ogólnopolski Sezon Narciarskiego 2012/2013. Oficjalną część rozpoczęła prezentacja jazdy instruktorów szkół narciarskich, widowiskowy zjazd z pochodniami oraz pokaz sztucznych ogni. Pomimo wiejącego halnego i odwilży, pogoda nie odstraszyła narciarzy ani zaproszonych gości :Marka Sowę-Marszałka woj. Małopolskiego, Janusza Majchra- burmistrza Zakopanego, Ireneusza Rasia – Przewodniczącego Sejmowej Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki, Jagny Marczułajtis – Posłanki na Sejm RP, Andrzeja Guta-Mostowego – Przewodniczącego Podkomisji ds. Turystyki, Jacka Krupy – Członka Zarządu woj. Małopolskiego, od aktywnego wzięcia udziału w uroczystości.

 

 

55 OŚRODKÓW, 250 KM TRAS

 

Otwierając sezon narciarski 2012/2013, marszałek województwa małopolskiego przypomniał, że Małopolska jest potentatem krajowym w ofercie wypoczynku zimowego. Na miłośników białego szaleństwa czeka 55 ośrodków narciarskich oraz ponad 250 km dobrze naśnieżonych tras, które do końca marca z pewnością zapewnią turystom doskonałe warunki zjazdowe.

 

Wszystkie ośrodki są na wysokim poziomie infrastruktury, który wciąż poprawia się dzięki nowym inwestycjom, a wszystkie trasy są doskonale przygotowane do sezonu i kolejne ruszą niebawem.Tuż przed świętami otwarto nową stację w Suchym k/Poronina.

 

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano trzy trasy o różnym stopniu trudności. Stacja narciarska SkiSuche obsługiwana jest przez czteroosobowy wyciąg krzesełkowy o długości 950 m. W Boże Narodzenie przeżyła prawdziwy najazd turystów, spragnionych zimowego szaleństwa.

 

JURGÓW, HARENDA, BIAŁKA TATRZAŃSKA….

 

W kolejnych ośrodkach narciarskich Jurgowie i Małym Cichym wkrótce do użytku oddane zostaną następne nowoczesne wyciągi .Dla amatorów jazdy na desce w Witowie przygotowywany jest największy w Polsce snow park. Między Białką Tatrzańską, Jurgowem i Kluszkowcami, stacjami, które w ubiegłym roku wprowadziły pierwszy na Podhalu wspólny karnet, mają kursować bezpłatne ski-busy.

 

Jako jedna z pierwszych zaprosiła narciarzy stacja narciarska Harenda, słynąca ze stromego stoku (w ostatnich latach dwukrotnie odbywał się tu Puchar Europy FIS w slalomie kobiet). Działają już też wyciągi w Białce Tatrzańskiej, Małym Cichym oraz stacja Rusin-ski w Bukowinie Tatrzańskiej z wypożyczalnią oraz sklepem ze sprzętem sportowym.

 

BASENY TERMALNE I NOWY HOTEL

 

Małopolska kusi nie tylko wspaniałymi trasami do uprawiania zimowych sportów. Ciekawą ofertę w postaci kompleksów basenów termalnych znajdą w Białce Tatrzańskiej , Bukowinie, Szaflarach i w Zakopanem amatorzy kąpieli wodnych. Po zabawie na stoku, relaks w bani to doskonała forma wypoczynku. Komfort wypoczynku podnoszą także nowopowstałe hotele.

 

Takie jak imponujący rozmiarem czterogwiazdkowy hotel Thermal&Ski Bania, otwarty kilka dni temu w Białce Tatrzańskiej. Liczący ponad 400 miejsc noclegowych, posiadający 3 restauracje i 3 sale konferencyjno-szkoleniowe oraz jedyny w okolicy klub muzyczny, hotel ten sąsiaduje z jednej strony z kompleksem basenów termalnych, a z drugiej ze stokiem narciarskim.

 

Dzięki charakterystycznej góralskiej architekturze – spadzistym dachom, kamiennym filarom oraz drewnianym balkonom, doskonale wpisuje się w lokalny krajobraz. Ceny pobytu w tym obiekcie nie należą do najmniejszych (ok.8 tys. zł na os. na tydzień ), mimo to gospodarze zapewniają, że na brak turystów nie narzekają.

 

Zdjęcia: autorka

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top