MALTA: ROMANTYCZNE WYCIECZKI

Słoneczna pogoda, malownicze krajobrazy i magiczna atmosfera Wysp zachęcają do spędzania każdej wolnej chwili na świeżym powietrzu. Jeśli przyjechałeś na Maltę z ukochaną osobą sprawdź, które miejsca na Wyspach musicie koniecznie odwiedzić!

 

 

Sliema: widok na Wielki Port

 

Romantyczne spotkanie tuż nad brzegiem morza będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Dawniej półwysep Tigné Point w Sliemie był zajmowany przez fortyfikacje i brytyjskie koszary. Na początku XXI wieku został zmodernizowany i obecnie jest popularnym miejscem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Jego najbardziej wysunięty punkt znany jest jako Dragut Point, z którego można podziwiać panoramę Valletty, wsłuchiwać się w szum morza oraz poczuć na twarzy bryzę morską.

 

Ciche ulice Mdiny

 

Spaceruj cichymi uliczkami Mdiny – dawnej maltańskiej stolicy. Podziwiaj zapierającą dech w piersiach architekturę i poczuj wszechobecny spokój. Nie bez powodu Mdina nazywana jest Cichym Miastem. Z tego średniowiecznego miasteczka położonego na wzgórzu, roztacza się niezapomniany widok na całą główną wyspę. W Mdinie na pewno uda się znaleźć przytulną knajpkę – idealną na romantyczną kolację przy świecach.

 

   Zabytkowy wiatrak

 

Ta ’Kola Wybierz się na Gozo, aby podziwiać jeden z niewielu w pełni zachowanych tradycyjnych maltańskich wiatraków. Pochodzi on z XVIII wieku i znajduje się w wiosce Xagħra, w pobliżu ruin świątyni Ġgantija. Idealne miejsce na romantyczny piknik!

 

Klify Dingli

 

Klify Dingli są najwyższym punktem archipelagu maltańskiego: wznoszą się na wysokość 253 metrów n.p.m. W ich pobliżu stoi niewielka kaplica św. Marii Magdaleny. Jest to doskonałe miejsce, aby podziwiać zachodzące w morzu słońce. XWied il-Ghasri Ghasri Valley lub Wied il Ghasri to wąwóz morski na Gozo o długości około 250 metrów i szerokości od 15 do 30 metrów.

Ze względu na bardzo odległe położenie i trudną dostępność, nie jest on popularną atrakcją wśród turystów. Dlatego stanowi idealną propozycję dla osób poszukujących ciszy i odosobnienia. Ustronna randka pod gwiazdami – gwarantowana!

 

      Zdjęcia: Malta Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top