AUSTRIA: ISCHGL – SEZON ZIMOWY 2019/2020 CORAZ BLIŻEJ

Ischgl, popularny austriacki ośrodek narciarski, zapowiada otwarcie sezonu zimowego 2019/20 już 28 listopada. Na koncercie otwarcia sezonu, Top of the Mountain Opening Concert, 30 listopada 2019 r. wystąpi kultowy zespół z Berlina, Seeed.

 

Nowości w sezonie zimowym 2019/20: Velilleck F1 – najszybsza kolejka krzesełkowa w regionie narciarskim i Visnitz N2 – pierwsza 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii. Począwszy od tegorocznego sezonu ośrodek wzbogaci się o dwie atrakcje: dzięki nowej wyprzęganej, 6-osobowej kolejce krzesełkowej Velilleck F1 entuzjaści sportów zimowych będą mogli dotrzeć do Pardatschgrat w sześć minut z prędkością sześciu metrów na sekundę. To czyni ją najszybszą kolejką krzesełkową w tym regionie.

Dodatkową atrakcją będą oparcia krzesełek ozdobione zdjęciami roślin z otaczających gór. Podgrzewana, wyprzęgana 8-osobowa kolejka krzesełkowa „Visnitz N2” jest pierwszą 8-osobową kolejką krzesełkową typu D w Szwajcarii. Przewozi miłośników sportów zimowych w około cztery i pół minuty od Alp Trida w kierunku Visnitzkopf na wysokości 2633 m n.p.m. Od przez cały sezon, aż do 3 maja 2020 r. Silvretta Arena będzie utrzymywać w gotowości 45 obiektów i 239 kilometrów tras zjazdowych.

Koncertowe atrakcje

Koncertowa zima w Ischgl będzie pełna ciekawych wydarzeń. Dziesięcioosobowy zespół Seeed na scenie pod gołym niebem na Silvrettaparkplatz od godz. 18.00 zadba o mega atmosferę wykonując hity, takie jak Ding, Augenbling, Dickes B lub Dancehall Caballeros. Natomiast w ramach wielkanocnego koncertu Top of the Mountain Easter Concert w Ischgl zadebiutuje Sido. Odbędzie się on w sercu ośrodka na scenie Idalp, na wysokości 2320 m n.p.m. Rozpocznie się on o godz. 13:00 12 kwietnia 2020 r. Główny wykonawca jubileuszowego, 25- letniego koncertu Top of the Mountain Closing Concert 2 maja 2020 r., zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Velilleck F1: Najszybsza kolejka krzesełkowa w Silvretta Arena

W tym sezonie, dzięki budowie nowej kolejki Velilleckbahn entuzjaści sportów zimowych mogą cieszyć się spokojniejszą i bardziej komfortową jazdą na Pardatschgrat. Najszybsza kolejka krzesełkowa w ośrodku narciarskim zastępuje stary 2-osobowy wyciąg krzesełkowy, który został ostatecznie zdemontowany po 41 latach i przewiezieniu około 14 milionów pasażerów. Nowa, wyprzęgana, 6-osobowa kolejka krzesełkowa Velilleck F1 najnowszej generacji marki Doppelmayr, zwiększa dystans pokonywany przez stary wyciąg o 1353 metry. Nowa wydajność wynosi obecnie 2400 osób na godzinę.

W kolejce o bardzo niskim poziomie hałasu i wibracji wszystko zostało zaprojektowane od nowa, zarówno bramki wejściowe, jak i komfortowa tapicerka foteli. Każde z miejsc siedzących jest wyjątkowo szerokie (52 centymetry) oraz ma ergonomiczny kształt i jest podgrzewane. Nowe fotele dysponują także ulepszoną barierką zabezpieczającą. Stacja dolna kolejki Velilleckbahn (2048 m n.p.m.) znajduje się podobnie jak starej kolejki na stoku nr 7. Stamtąd nowa wwozić będzie po 16 podporach narciarzy w około sześć minut do stacji górnej kolejki na Pardatschgrat na wysokości 2620 m n.p.m., pokonując przy tym 572 metry wysokości.

Visnitz N2:

Pierwsza, 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii Nowa, podgrzewana i wyprzęgana 8-osobowa kolejka krzesełkowa Visnitz N2 jest pierwszą 8-osobową kolejką typu D w Szwajcarii. Zastąpi ona 4-osobową, która przez 25 lat przewiozła około 24 milionów pasażerów. Amatorzy sportów zimowych będą mogli wygodnie dotrzeć po 13 podporach, pokonując 372 metry wzniesienia terenu w około cztery i pół minuty z Alp Trida w kierunku Visnitzkopf na 2633 m. n.p.m. W przypadku tej bardzo cichej kolejki o niskiej emisji wibracji pojedyncze fotele, których jest 67, są wyjątkowo szerokie (52 cm), mają ergonomiczny kształt i mogą być ogrzewane. Nowe fotele dysponują także ulepszoną barierką zabezpieczającą. Na ich fotelach widoczne są zdjęcia dot. historii Samnaun.

Zdjęcia: NBTA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top