MAGICZNY DWOREK

Są takie niepowtarzalne miejsca magiczne, tchnące tajemniczą energią, przyciągające czarodziejskim zapachem. Niepowtarzalne miejsca, do których zawsze się będzie powracać, by odzyskać równowagę wewnętrzną i odbudować spokój duszy. Takim miejscem jest Dworek Dębówko usytuowany kilometr na południowy wschód od Bartoszyc, nieopodal drogi do Kętrzyna, niedaleko od granicy z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Majątek ziemski powstał dopiero w pierwszej połowie XIX w. W 1995 roku nowi właściciele, Państwo Jadwiga i Jan Jeżewiczowie podjęli heroiczny wysiłek, żeby przywrócić Dworkowi dawną świetność, zachować tradycję a także zadbać o komfort gości.

 

Dewizą gospodarzy jest ocalenie od zapomnienia najsmakowitszych przepisów kuchni staropolskich. Otrzymali oni prestiżowy certyfikat „Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla” za przepyszne pasztety a także nalewki własnej produkcji. Posiadają oni własny ogród, sad i z niego pochodzą dary na biesiadne stoły.

 

 

 

 

 

Specjalnością Dworku są przyjęcia. Zarówno kameralne związane z uroczystościami chrzcin, komunii, jak i wytworne wesela, celebrujące najpiękniejsze chwile zaślubin. Można tu zorganizować imprezę nawet dla 200 osób. Dodatkowym atutem jest zaplecze hotelowe, z którego może skorzystać Para Młoda wraz ze swoimi gośćmi. Dzięki temu, kolejny dzień może rozpocząć się uroczystym wspólnym śniadaniem lub zgodnie z życzeniem przygotowanym obiadem.

 

Atmosfera w Dworku Dębówko jest doskonała, aby uczcić w niej jubileusze, sukcesy zawodowe, czy też przygotować lunch dla partnerów biznesowych. Urocze, klimatyczne podziemia są doskonałym miejscem na oryginalną kolację we dwoje.

 

 

Jest to doskonałe miejsce na konferencje, wyjazdy integracyjne, cykle szkoleniowe przygotowane według europejskich standardów, wyposażone w niezbędny sprzęt audio-wizualny. W Dworku jest 50 miejsc noclegowych w pokojach jedno- dwu i cztero- osobowych (wszystkie z łazienkami, TV-sat, Internet) oraz monitorowany bezpłatny parking.

 

 

Atutem jest możliwość zorganizowania dużych imprez plenerowych. Wykwalifikowany i przyjazny personel dokłada wszelkich starań aby Goście miło spędzali czas. Na życzenie można tu zorganizować spływy kajakowe rzeką Łyną, strzelanie z wiatrówki czy wędkowanie. W pobliżu znajdują się ścieżki piesze i rowerowe.

 

Niezwykłe połączenie tradycji i nowoczesności sprawia, że Dworek spełni najbardziej wymyślne oczekiwania, zaspokoi wyrafinowane gusta. Każdy poczuje się w tym wyjątkowym miejscu Wyjątkowym Gościem. Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

Dworek Dębówko położony jest ok. kilometra na południowy wschód o Bartoszyc (kierunek Kętrzyn). W latach dwudziestych był tu niewielki, liczący zaledwie 142 ha majątek należący do niemieckie rodziny Teicherów. Z dawnych czasów zachował się dwór z aleją dojazdową, pozostałości parku i zabudowań gospodarczych. Dwór o ładnej proporcjonalnej bryle wzniesiony został w stylu klasycznym w drugiej połowie XIX w. Obecni właściciele włożyli mnóstwo serca i pasji w odrestaurowanie obiektu, pragnąc przypomnieć czasy dawnej świetności i nawiązać do najlepszych polskich tradycji szlacheckich.

 

Dworek Dębówko; Woj. Warmińsko-Mazurskie 11-200 Bartoszyce

debowko@poczta.fm

tel. +48 89 762 23 07 +48 501 718 475

www.dworekdebowko.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top