GOŚCIE GLOBTROTERA: EXIM TOURS 2012

Gośćmi Globtrotera na drugim spotkaniu lutowym było Biuro Podróży EXIM TOURS. Już po raz 14-ty, o czym przypomniał prezes Sławomir Bawarski.
 
Reprezentowali je: dyrektor operacyjny spółki Tomasz Wrześniewski i dyrektor regionalny Centrum i Północny – Wschód Robert Kowalczyk.
 
Poinformowali o zachodzących w firmie przekształceniach, które określili nawet jako kompletną restrukturyzację. 
 
Grupa Exim Tours rozpoczęła działalność w Czechach w 1993 roku. Już w 1996 r. rozszerzyła ją na Polskę. Obecnie jest największym touroperatorem środkowoeuropejskim.
 
Działa także na Słowacji, Węgrzech oraz Rumunii. W naszym kraju ma 19 biur we wszystkich większych miastach oraz ponad 1500 agentów. Posiada własną bazę hotelową w Tunezji i Bułgarii. Samolotami czarterowymi spółka wozi swoich klientów z 10 polskich miast.
 
– Po wielu latach, aż do 2008 roku, dobrej koniunktury w turystyce – usłyszeliśmy od naszych gości – nastąpiło jej pogorszenie. Wymaga to rozszerzania oferty, ale także dostosowywania planu czarterów do możliwości klientów i oferowania im imprez za rozsądną cenę.
 
Na pytanie naszego portalu o liczby obsłużonych klientów dyr. T.Wrześniewski poinformował, że w roku 2011 odnotowano jej spadek w porównaniu z 2010-tym, ale było ich około 130 tysięcy. Podobnego zainteresowania, w granicach 120 – 130 tysięcy obsłużonych klientów, biuro spodziewa się w br.
 
Jak wielka jest oferta Exim Tours skierowana do klientów w Polsce świadczyć może opasły, niemal 500-stronicowy katalog LATO 2012. Jego treść przedstawiciele kierownictwa spółki określili jako nowy wymiar wakacji dostępnych na polskim rynku.
 
Nowości oraz tradycyjne kierunki proponowanych wyjazdów urlopowych mają zadowolić zarówno najbardziej wymagających klientów, jak i turystów dopiero rozpoczynających zagraniczne wojaże. W tegorocznym sezonie ofertę rozszerzono o Kubę i Meksyk.
 
Sporo nowości jest w programie „Słońce dla seniorów”. Są w nim miejscowości na Costa del Sol, Costa de la Luz, Majorce i Ibizie w Hiszpanii, na wschodnim wybrzeżu Tunezji oraz tegoroczna nowość: Cypr z wypoczynkiem w Pafos. Z możliwością przebywania w wybranych miejscach przez tydzień, dwa czy cztery tygodnie.
 
Wobec wzrostu zainteresowania wypoczynkiem w Hiszpanii, Exim Tour rozszerza ofertę wyjazdową tam również na Costa Brava i do Andaluzji. Ponadto do Maroka, które realizuje bardzo ciekawy,10-letni program rozwoju bazy turystycznej na śródziemnomorskiej północy kraju. Dobry i relatywnie tani wypoczynek biuro proponuje w Tunezji, na wschodnim wybrzeżu i na wyspie Dżerba.
 
Z pobytami i noclegami tylko w hotelach dobrych, znanych sieci. A także z gwarancją, że wycieczki nie będą się odbywać np. w przypadku strajków. Nadal, mimo skomplikowanej tam sytuacji politycznej i gospodarczej, duże jest zainteresowanie Polaków urlopami w Egipcie. Jest to najlepiej sprzedający się w Exim Tours kierunek.
 
A w nim przede wszystkim wypoczynek nad morzem, ale także rejsy po Nilu ze zwiedzaniem zabytków po drodze oraz wycieczki do Kairu. Oczywiście wycieczki te nie odbywają się, gdy wiadomo, że muzea będą zamknięte. Nasi goście zwrócili też uwagę, że wypoczynek w Turcji co roku staje się droższy o około 20%.
 
Wyjeżdżają tam bowiem ostatnio znacznie liczniej niż uprzednio Brytyjczycy i Francuzi obawiający się niepokojów w Egipcie. A to nie pozostaje bez wpływu na ceny. Bardzo szeroka jest w katalogu Exim Tours 2012 oferta wycieczek fakultatywnych z miejscowości wypoczynkowych. A są ich dziesiątki. Na Cyprze, na greckich wyspach Kos, Rodos i Krecie, w Hiszpanii kontynentalnej i na wyspach, w Bułgarii, Turcji, Egipcie, Tunezji i na Kubie.
 
W ofercie tureckiej znajduje się wypoczynek na wybrzeżach: śródziemnomorskim i egejskim. Natomiast w egipskiej w Hurghadzie, Marsa Alam na południowym wybrzeżu Morza Czerwonego, a także w Szarm El-Szejch oraz Tabie na półwyspie Synaj. Ciekawy jest program wycieczek objazdowych proponowanych przez biuro. M.in. „Hiszpania w Pigułce”, cztery trasy w Turcji – w tym jedna po wschodniej części kraju łączona z Gruzją.
 
Również łączona jest Tunezja z Algieria trasą nazwaną „Śladami Świętego Augustyna”. Z dwu różnych miast marokańskich: Agadiru i Saidii można wybrać się do tamtejszych sławnych miast cesarskich. Siedmioma różnymi trasami natomiast zwiedzać Egipt. W tym jedną łączoną z Jordanią, a drugą także z Izraelem. Ponadto po Kubie i Meksyku. Wybór jest więc ogromny. Szczegóły znaleźć można na: www.eximtours.pl.
 
Podczas spotkania wiceprezes SD-P „Globtroter” Grzegorz Micuła wręczył dyr. Andrzejowi Puchaczowi, przedstawicielowi Maltańskiej Organizacji Turystycznej w Polsce, w podziękowaniui za owocną współpracę z naszym stowarzyszeniem, książkę „100 miejsc w Europie, które warto zobaczyć”, wyd. Sport i Turystyka, MUZA S.A. Dziękując za upominek dyr. A. Puchacz poinformował, że dwu członków „Globtrotera” zgłoszonych zostało do Nagrody MTO – MALTA PRESS AWARD 2011. Wyraził również nadzieję, że wzajemna współpraca będzie nadal kontynuowana.
 
Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top