LITWA: GASTRONOMICZNA JESIEŃ 2023

Tej jesieni Litwa kusi ciekawymi wydarzeniami gastronomicznymi, które celebrują jej bogatą historię. Podczas Tygodnia Gastronomii Litewskiej 2023 (6 -12 listopada) zaprasza smakoszy do delektowania się unowocześnionymi daniami, inspirowanymi szlacheckim dziedzictwem w tawernie Lokys na Starym Mieście w Wilnie.

Nie można też przegapić wielkiego finału Festiwalu Piwa Wileńskiego 2023 (24 listopada), podczas którego fabryka sztuki LOFTAS zorganizuje spotkanie z ponad 120 gatunkami piwa, dostawcami rzemieślniczej żywności i rozrywką na żywo.
Ku uciesze smakoszy podczas Tygodnia Gastronomii Litewskiej wiele restauracji zaoferuje tańsze niż zwykle menu degustacyjne, otwierając szeroko swoje drzwi przed tymi, którzy chcą poznać wyższą kulturę jedzenia, gastronomiczne trendy i możliwości szefów kuchni.

Miejscem odpowiednim dla tych, którzy chcą się głębiej zanurzyć w litewskim dziedzictwie kulinarnym, jest tawerna Lokys – zlokalizowana na wileńskiej Starówce. Ta rodzinna restauracja (istnieje od 1972 r.) opowiada historię kuchni na szlacheckich stołach, wypełnionych leśnymi produktami. Dziczyzna, jagody, grzyby i orzechy zawsze bowiem były integralną częścią kuchni litewskiej.

W tygodniu gastronomicznym szef kuchni tej restauracji przygotuje dwa różne menu, zawierające unowocześnione dania litewskiej szlachty.
Od 24 listopada – na całe dwa dni – fabryka sztuki LOFTAS zamieni się w raj dla gości Wileńskiego Festiwalu Piwa 2023. Będzie tam 30 piwowarów z 15 krajów, 20 dostawców rzemiosła i wyśmienitej żywności, a co najważniejsze – rozrywka i mnóstwo rozmów. Jak pokazały ubiegłe lata, goście z całego świata przybywają do Wilna nie tylko po to, by skosztować ponad 120 gatunków piwa, ale i wyśmienitego jedzenia, uzupełnić spiżarnie o niespotykane dotąd przysmaki, a także by się dowiedzieć, jak łączyć trunki i różne smaki od najbardziej doświadczonych przedstawicieli branży.

Fot. Lithuania Travel

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top