KURIER 365: NAGRODY 2013

 

Redakcja zaprzyjaźnionego z SD-P „Globtroter” portalu Kurier365.pl w którym publikuje wielu członków Stowarzyszenia przyznała po raz pierwszy nagrody.

 

Otrzymali je: Artur Jarczyński w kategorii Biznes za rewitalizację hotelu Saskiego i Czesław Czapliński w kategorii Kultura za konsekwentne dokumentowanie polskiej inteligencji.

 

Uroczystość z tej okazji odbyła się w piątek, 20 września 2013 roku, o godz. 12.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Nagrodzeni otrzymali przedstawiające Warszawę akwarele znanego malarza Janusza Dziurawca.

 

 

Czesław Czapliński – Nagroda w kategorii Kultura za wieloletnie i konsekwentne dokumentowanie polskiej inteligencji oraz cykl niezwykłych spotkań „Artyści w Łazienkach” organizowanych w Letniej Rezydencji króla Stanisława Augusta Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Czesław Czapliński jest wybitnym artystą fotografikiem, dziennikarzem i autorem filmów dokumentalnych, tworzącym w Nowym Jorku i Warszawie.

 

Autor i współautor ponad 30 albumów i książek, miał ponad 100 wystaw fotograficznych, m.in. w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a także w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie, Londynie, Monachium i Brukseli. Przez ponad 30 lat fotografował najbardziej znane osobistości ze świata kultury, polityki, biznesu, sportu.

 

Zdjęcia Czaplińskiego publikowane były na całym świecie w najbardziej znanych i prestiżowych czasopismach. Prace artysty znajdują się w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bibliotece Narodowej w Warszawie i wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

 

Artur Jarczyński – Nagroda w kategorii Biznes za rewitalizację hotelu Saskiego. Artur Jarczyński jest znanym warszawskim restauratorem, który prowadzi jedenaście restauracji i kawiarnię. Rewitalizacja Hotelu Saskiego – XIX-wiecznego budynku przy placu Bankowym była zadaniem trudnym ze względu na zabytkowy charakter, lokalizację no i oczywiście wysokie koszty.

 

Dlatego przy przedsięwzięciu pomagał Allan Starski, który odpowiadał za wygląd wnętrz, a także projektował elewację nowego skrzydła. Prezesem spółki przeprowadzającej remont był naczelny architekt miasta Michał Borowski. Przedsięwzięcie stanowi ukoronowanie 25-letniej kariery warszawskiego restauratora.

 

Nagrodami są akwarele znanego warszawskiego malarza Janusza Dziurawca. Jego prace obejmują dwa nurty: realistyczny i quasi-abstrakcyjny. Chętnie tworzy cykle tematyczne, wśród których znaczące miejsce zajmują miejskie pejzaże, obrazy Warszawy i mazowieckich miasteczek, a także pełne uroku wizerunki przyrody.

 

Swoje prace prezentował na ponad 60. wystawach indywidualnych, brał udział w prestiżowych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą: w Nowym Jorku, Berlinie, Delhi i Sztokholmie. Jego obrazy znajdują się m. in. w zbiorach Zachęty i Muzeum Narodowego w Warszawie, a także w Musée des Arts Contemporaines w Paryżu oraz w wielu kolekcjach w kraju i zagranicą.

 

Portal Kurier365.pl powstał w 2010 roku. Zajmuje się gospodarką, kulturą, nauką, turystyką i sprawami interwencyjnymi. Dużo uwagi jest poświęcane sprawom Warszawy. Z portalem Kurier.365.pl współpracuje wielu znanych dziennikarzy m. in. takich jak Michał Fajbusiewicz, Marcin Wolski, Rafał Ziemkiewicz, Cezary Rudziński, Zofia Suska, Marzena Kądziela czy Grzegorz Micuła, a także fotografów takich jak Zenon Żyburtowicz.

 

Dział BIZNES365 opisuje wydarzenia gospodarcze, wiadomości dotyczące przedsiębiorstw, menadżerów oraz o konkursach i rankingach. Publikowane są tam też raporty, wywiady i wypowiedzi ekspertów. Szczególną uwagę poświęcono także nowym technologiom, społecznej odpowiedzialności biznesu i rynkowi nieruchomości.

 

W Dziale KULTURA365 można znaleźć informacje i recenzje filmowców, wystaw, spektakli teatralnych, koncertów, widowisk plenerowych, książek i wydawnictw muzycznych. Prezentowane są sylwetki wybitnych twórców oraz publikowane wywiady z artystami. Dział NAUKA365 poświęcony jest odkryciom naukowym, wynalazkom, ciekawostkom oraz sprawom z pogranicza nauki i biznesu.

 

W dziale GLOBTROTER365 znajdują się reportaże i relacje z Polski, Europy, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Azji. Publikowane są też wywiady ze znanymi podróżnikami, informacje o książkach podróżniczych i przewodnikach turystycznych oraz o pensjonatach i ośrodkach turystycznych.

 

W dziale WARSZAWA365 internauci znajdą informacje na temat stołecznego biznesu, inwestycji, wydarzeń kulturalnych oraz o historii stołecznego miasta. Zainteresowaniem cieszy się także dział POSTERUNEK365 dotyczący spraw bezpieczeństwa i przestępczości. Zamieszczane są tam wiadomości na temat akcji policji oraz informacje dla kierowców, a także komunikaty o osobach zaginionych i poszukiwanych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top