Przez Szumawę na końskim grzbiecie

Szumawa - Prašilskie jezioro.jpg
Szumawa – Prašilskie jezioro.jpg

 Niezapomniane wakacje możemy spędzić na Szumawie, górzystej krainie leżącej w południowo-zachodnim regionie Czech, przy granicy z Austrią i Niemcami, porośniętej lasami, pełnej torfowisk i jezior polodowcowych. Piękne krajobrazy, czyste powietrze, zdrowy klimat, górzysty teren, dobra infrastruktura komunikacyjna, liczne miejsca noclegowe stwarzają bardzo dobre warunki do uprawiania aktywnej turystyki letniej i zimowej. Malownicze szumawskie krajobrazy możemy podziwiać także z końskiego grzbietu – znajdziemy tu sieć wyznaczonych ścieżek do jazdy konnej i doskonałe zaplecze.

 

Ujeżdżalnia Zamek Skalice – przez cały rok oferuje naukę jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych, wycieczki konne, piesze i rowerowe po okolicy, zwiedzanie zamków i pałaców, kursy weekendowe, jazdy powozem, wędkowanie. W pobliżu ośrodka znajdują się trasy rowerowe i konne, pole golfowe, basen, korty tenisowe.

www.zamekskalice.cz

 

Pensjonat Rankl Sepp – znajdziemy pod szumawskim Churáňovem, na wysokości 900 m npm. W zabytkowym budynku, w którym mieści się pensjonat żył i zmarł w roku 1888 słynny szumawski olbrzym Josef Klostermann, nazywany Rankl-Sepp, daleki krewny czeskiego pisarza Karla Klostermanna. Karel Klostermann pisze o nim w swej powieści „W raju szumawskim“. Olbrzym wyróżniał się nie tylko wysokim wzrostem lecz także wyjątkowa siłą, której podobno nigdy nie wykorzystał w złym celu. Pensjonat oferuje naukę jazdy konnej i wycieczki na łono pięknej szumawskiej przyrody.

www.sumavanet.cz/ranklsepp

 

Farma U Urbanů – założona w roku 2006 zaprasza dużych i małych miłośników koni na wspaniałe wakacje w siodle.

www.konelipno.estranky.cz

 

W ośrodku rekreacyjnym Westernowe Ranczo Podoli możemy zamieszkać w stylowym domu z bierwion, w Saloonie lub oryginalnym indiańskim tee-pee. Z pewnością spodoba się tu najmłodszym gościom. Ranczo oferuje wycieczki konne, rowerowe, zwiedzanie okolicznych zamków. W pobliżu są kapieliska i park wodny.

www.rancpodoli.cz

 

Więcej informacji: www.sumava.net , www.czechtourism.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top