KAZACHSTAN STAWIA NA TURYSTYKĘ

Kazachstan zamierza intensywniej rozwijać turystykę zarówno krajową jak i zagraniczną oraz wzrost jej udziału w gospodarce kraju. W biuletynie gospodarczym jego ambasady w Warszawie znaleźliśmy informację, która powinna zainteresować także polskich turystów. Oto ona:

Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew wziął udział w Międzynarodowym Forum Turystyki „Ulytau-2019”. „W niedalekiej przyszłości Kazachstan może stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla turystów zagranicznych i krajowych oraz jednym ze światowych centrów turystyki etnicznej. Konieczne jest zapewnienie dostępności informacji o potencjale turystycznym Kazachstanu za pomocą kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań” – zaznaczył prezydent Tokajew. „Przyjęliśmy sektorowy program państwowy. Jego pełne wdrożenie zwiększy udział turystyki w PKB do 8%. Liczba przybywających gości powinna wzrosnąć do 9 milionów, a turystów krajowych – do 8 milionów. Liczba osób zatrudnionych w tym obszarze powinna wzrosnąć do 650 tysięcy osób” – podkreślił.

Czekamy, i chętnie będziemy je publikować, na informacje o walorach turystycznych i atrakcjach tego wielkiego kraju, z którym mamy dobre stosunki polityczne i gospodarcze, a także niezłe połączenia lotnicze. Wielu naszych rodaków miało okazję spotkać się z życzliwością i pomocą tamtejszych mieszkańców w trudnym okresie stalinowskich zsyłek, chociaż niemało z nich nie zdołało ich przeżyć i wrócić do ojczyzny. A współcześnie kraj ten budzi u nas coraz większe zainteresowanie także turystów, na co wpływ miała m.in. zorganizowana przed dwoma laty w stołecznej Astanie (obecnie Nur-Sułtan), udana Wystawa Światowa – EXPO 2017, na której polski pawilon zdobył złoty medal za architekturę i design.

Zdjęcie: archiwum.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top