Dziesięć największych atrakcji turystycznych w czeskich Karkonoszach

W żadnym innym miejscu w Czechach nie znajdziemy na tak niewielkim obszarze tylu  ośrodków sportowych z tak bogatą ofertą turystyczną. Góry, które stały się kolebką narciarstwa czeskiego, dzięki znakomitym warunkom śniegowym i pięknej przyrodzie należą do najbardziej popularnych miejsc na wypoczynek w Europie Środkowej.

W konkursie, który przebiegał wiosną na czeskim portalu turystycznym  www.kudyznudy.cz  użytkownicy wybrali dziesięć najlepszych atrakcji turystycznych po czeskiej stronie Karkonoszy.

Relaks Park Pec pod Śnieżką

Nowe centrum sportowo-rekreacyjne ulokowane pod najwyższym szczytem Karkonoszy. Znajdziemy tu wspaniały tor bobslejowy – o długości 900 metrów, czynny przez cały rok. Na niektórych odcinkach tor prowadzi aż 8 metrów nad ziemią a  różnica wysokości wynosi 90 metrów. Kolejną atrakcją są cztery zjeżdżalnie (m.in. podziemna) o długości około 55 metrów każda, trampoliny dla dzieci,  park linowy, zjazdy na linie o długości 202 metrów i wysokości 15 metrów nad ziemią.

www.relakspark.cz

Trasy biegowe i zjazdowe we Szpindlerowym Młynie

Narciarska Magistrala Karkonoska i inne  trasy biegowe w okolicy Szpindlerowego Młyna osiągają łączną długość niemal 520 km. Oprócz tras biegowych miłośnicy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji 26 km tras zjazdowych.

www.skiareal.cz

Bikepark w Rokytnicy nad Jizerou

Oferuje dwie trasy dla bikerów: łatwiejszą, z przeszkodami, przeznaczoną zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących i trudniejszą, zjazdową, przeznaczoną dla zaawansowanych bikerów. Długość każdej trasy wynosi 1,5 km. 

www.skiareal-rokytnice.cz

Czarnogórska trasa saneczkarska

Trasa wiedzie z Czarnej Góry do Jańskich Łaźni tzw. Dzwonkową Drogą, którą jeździło się saniami wyposażonymi w dzwoneczki już przed 100 laty (stąd nazwa Dzwonkowa Droga).

www.janskelazne.cz

Ekofarma U Kotyků

Ekofarma znajduje się u podnóży Karkonoszy, na wysokości 450 mn.p.m., w pobliżu miasta Jilemnice, zwanego Bramą Karkonoszy.

www.ekofarmaukotyku.cz

Zabytkowa kopalnia Kovárna w Obřím dole

Polecamy odwiedzenie dawnej kopalni w najwyższym szczycie Karkonoszy – Śnieżce, skąd od stuleci wydobywano żelazo, arsen i miedź. Wejście do kopalni znajduje się w pobliżu  dawnego schroniska Kovárna w Obřím dole, na wysokości ponad 1000 m.

www.veselyvylet.cz 

Holiday Park Lisia Farma

Hotel i camping położony około 1,5 km od centrum miasta Vrchlabí. Na terenie znajdziemy plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową, trampoliny, minigolf, basen, boisko do gry w siatkówkę plażową i inne atrakcje. W sezonie letnim odbywają się tu imprezy dla dzieci i  dyskoteki.

www.liscifarma.cz  

Huta szkła w Harrachovie

Zwiedzający hutę mogą zapoznać się z tradycyjnym sposobem produkcji szkła a także zwiedzić Muzeum Szkła. Na terenie huty znajduje się minibrowar z restauracją i hotel z piwnym spa.

www.sklarnaharrachov.cz

Bajkowy Szlak w Małej Upie

Wędrówka szlakiem bajek karkonoskich,  znanej czeskiej bajkopisarski Marii Kubatovej.

www.pohadkova-stezka.cz

Wycieczka do źródła Łaby

Każdy turysta wędrujący po Karkonoszach powinien wybrać się na wycieczkę do źródła Łaby na Łabskiej Łące, w pobliżu polsko-czeskiej granicy.

www.krnap.cz 

  

Wiecej informacji w języku polskim na www.krkonose.eu  www.czechtourism.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top