GOŚCIE GLOBTROTERA: HOTELE ARCHE W SYSTEMIE CONDO

Na pierwszym spotkaniu po wakacjach gościliśmy na spotkaniu Globtrotera firmę deweloperską Grupa Arche z jej założycielem i prezesem Władysławem Grochowskim oraz Anną Korzeniowską-Cegiełka kordynatorem ds. sprzedarzy nieruchomosci inwestycyjnych oraz Katarzyną Romaniuk – pełnomocnikiem ds. apartamentów hotelowych.

Firma Arche obchodzi w tym roku 25-lecie dzialalności. Powstała poprzez rozwój firmy deweloperskiej Arche, która od roku 1991 świadczy profesjonalne usługi deweloperskie. Pierwszym obiektem był niewielki obiekt przy ul. Brzeskiej w Siedlcach mający 35 pokoi.

Od tego czasu powstało wiele interesujących projektów i inwestycji. Wśród najlepszych realizacji znajduje się między innymi: Osiedle Albatrosów na Ursynowie i Osiedle Woronicza w Warszawie. Łącznie wybudowano ponad 5000 domów i mieszkań. Obecnie w ofercie sprzedaży znajdują się mieszkania w Piasecznie pod Warszawą oraz apartamenty w Warszawie w prestiżowych dzielnicach Wilanów i Mokotów, a także mieszkania i lofty na terenie osiedla Tobaco Park w Łodzi.

 

Grupa Arche, ma na swoim koncie ponad 5 500 wybudowanych domów i mieszkań. Firma ma kapitał własny w wysokości ponad 250 mln złotych i zatrudnia ok. 400 pracowników. Projekty Arche otrzymały wiele wyróżnień i nagród, ostatnio Hotel Tobaco – European Property Awards – Best Hotel interior Europe, zaś sieć barów Zaścianek – Food Business Awards 2015.

Obecnie do Grupy Arche należy 7 hoteli: Pałac Łochów, Pałac Sieniawa k. Rzeszowa, Hotel Tobaco w Łodzi, Zamek Biskupi Janów Podlaski, Hotel Puławska Residence w Warszawie, hotel Arche w Siedlcach i Apartamenty hotelowe w Konstancinie-Jeziornie.

Poza działalnością deweloperską i hotelową Grupa Arche zarządza siecią barów Zaścianek w Warszawie i Piasecznie oraz Parkiem Handlowym w Siedlcach.

 

Założyciel i prezes firmy pan Władysław Grochowski był rolnikiem, wójtem gminy Trzebieszów na Lubelszczyźnie (przez dwie kadencje, wprowadził gminę do pierwszej dziesiątki w kraju pod względem inwestycji), wreszcie deweloperem. Ma duszę artysty – chciał zostać filmowcem.

 

Arche chce zbudować sieć hoteli, mówi prezes Grochowski – mamy potencjał i takie ambicje żeby każdy n hotel był inny. Nawet jeśli nie będziemy najwięksi, to na pewno będziemy najbardziej oryginalni – mówi prezes i dodaje, że hotelowe plany narodziły się przez przypadek. – Mieliśmy mały biurowiec w Siedlcach. Nie nadawał się ani do wynajęcia, ani zburzenia i zrobiliśmy z niego hotel. Później odrestaurowaliśmy Pałac Łochów i mi się to spodobało. Teraz mamy siedem hoteli. 15 kolejnych z 3 000 pokoi jest w trakcie budowy i przygotowania. Wkrótce będziemy mieli w naszej sieci 22 hotele.

 

Przez wiele lat marzyłem o sieci gastronomicznej więc założyłem Restauracje Zaścianek – sieć nowoczesnych lokali gastronomicznych ze świeżym, domowym jedzeniem jedzeniem. Żaścianki wyróżniają przede wszystkim tradycyjne domowe potrawy, przygotowywane każdego dnia ze świeżych składników. W restauracji nie obowiązuje stałe menu, codzienne jadłospisy tworzy się w oparciu o lokalne, sezonowe składniki. We wszystkich lokalach kuchnie są transparentne – każdy może zobaczyć jak i z czego przygotowywane są posiłki. Klienci mają możliwość samodzielnego skomponowania swojego posiłku. Każdy moze nałożyć sobie ile i czego chce. Jest tu takze najniższa w Polsce cena za 100 g jedzenia.

 

W tej chwili mamy dziewięć obiektów. Widzę potencjał na co najmniej kilkaset takich barów w całej Polsce, ale i w Europie. Ja mam swoje lata, ale są młodzi w firmie, którzy myślą podobnie – podsumowuje Grochowski.

 

Firma Arche zajmuje się też organizowaniem inwestycji pokoje hotelowe w systemie CONDO, w czym jesteśmy prekursorem na polskim rynku.

 

System CONDO polega na tym, że inwestor nabywa prawo własności do apartamentu (lub apartamentów) w hotelu jednocześnie podpisując z firmą Arche wieloletnią umowę najmu, zapewniającą comiesięczne zyski. Zarabia się przez cały rok, niezależnie od obłożenia własnego apartamentu a jednocześnie w dalszej perspektywie wzrasta wartość nieruchomości. Zakup apartamentu hotelowego jest alternatywa dla mieszkania bądź lokalu usługowego na wynajem i jest bardziej zyskowny od lokaty bankowej. Arche bierze na siebie przygotowanie i wyposażenie apartamentów, promocję i pozyskanie gości hotelowych jak również zarządzanie wynajmem i obsługą gości.

 

Nowe hotele powstają w Warszawie w pobliżu międzynarodowego portum lotniczego Fryderyka Chopina przy Alei Krakowskiej i przy ul. Poloneza, w Częstochowie, przy ul. Oleńki w pobliżu Jasnej Góry, w Gdańsku gdzie powstaje hotel Dwór Uphagena, hotel Klasztor we Wrocławiu przy ul. Kasprowicza, nowy hotel sKraj Kultur w Drohiczynie, hotele w Pile i Łodzi oraz hotel Cukrownia w Żninie w budynkach pofabrycznych przeszło stuletniej cukrowni, a także apartamenty w Warszawie i Łodzi oraz Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim oraz Folwark w pałacu w Łochowie.

 

Arche wspiera lokalne organizacje kulturalne i inicjatywy społeczne, m.in. działalność Fundacji Leny Grochowskiej, prywatnie żony przedsiębiorcy, która powstała w odpowiedzi na problem repatriacji. Jej głównym celem jest zapewnianie mieszkań dla repatriantów z Kazachstanu. Od roku 1995 w Siedlcach (obecnie przy ul. ) działa Galeria Leny Grochowskiej gdzie swoje przce prezentowali m.in. Antoni Chodorowski, Franciszek Maśluszczak, Antoni Wróblewski ak również sama Lena Grochowska.

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top