FRANCJA: UZÈS – MUZEUM SŁODYCZY HARIBO

Od czasu jego otwarcia w 1996 roku Muzeum Haribo odwiedziły już 4 miliony zwiedzających. Jaki jest jego przepis na sukces? W tym interaktywnym i kolorowym muzeum każdy znajdzie coś dla siebie. Dla gości świętujących jego dwudziestolecie przygotowane są gry, konkursy i animacje, nie zabraknie także ulubionych słodyczy. W Muzeum powstały 4 strefy w których można odkrywać wszystkie sekrety słodkiego świata Haribo. W pierwszej z nich poznaje się historię firmy oraz jej założyciela, Hansa Riegela, a także dowiaduje w jaki sposób Haribo stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek słodyczy na świece.

 

 Wizyta w Muzeum pozwala odkryć także świat reklamy. Haribo zabiera swoich gości w podróż w czasie pokazując im swoje dwudziestowieczne plakaty reklamowe przygotowywane przez najlepszych ilustratorów tamtych lat oraz pierwszy spot telewizyjny wyemitowany w 1962 roku w Niemczech.

Haribo przygotowało również strefę interaktywną, która zachwyci zarówno najmłodszych jak i starszych zwiedzających. Tam każdy będzie mógł dowiedzieć się jakie składniki są używane w produkcji jego ulubionych smakołyków. Na zwiedzających czeka także sala pełna automatów, gdzie można obserwować jak słodycze trafiają do swoich opakowań, które można zatrzymać na pamiątkę lub od razu oddać się przyjemności ich skosztowania.

Na koniec wizyty prawdziwa gratka – sklep z ogromnym wyborem słodyczy Haribo. Oprócz tego fani Haribo mogą wziąć udział w licznych grach i konkursach, w których jedną z nagród jest darmowy wstęp do muzeum przez cały rok! Osoby, które tak samo jak muzeum kończą w tym roku 20 lat również są zwolnione z opłat za okazaniem dokumentu.

 

Zdjęcia: ATOUT FRANCE

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top