GOŚCIE GLOBTROTERA: GRECKA PANORAMA W WARSZAWIE

Gośćmi Globtrotera na ostatnim w 2015 roku spotkaniu z tego cyklu byli przedstawiciele greckiej firmy North Events: dyrektor Leonidas Babanis i szef projektu Ioannis Dervas. Firma ta organizuje w najbliższy weekend na warszawskim Torwarze wielką imprezę promocyjną swojego kraju, który obecnie należy do czołówki tych, w których Polacy odpoczywają i zwiedzają go najchętniej. Prezentowane będą również turystyczne atrakcje Cypru. North Events działa już 10 lat, w Polsce inauguruje swoją obecność właśnie na Torwarze, ale ma bardziej dalekosiężne plany. Jak powiedział na spotkaniu Leonidas Babanis, którego tłumaczył Ioannis Dervas dobrze mówiący po polsku, gdyż studiował w naszym kraju, w Grecji w ostatnich latach nic się nie robi, aby promować ją w Polsce. Zająć się tym postanowiła więc jego firma.

 

 

Według niego polski rynek, nie tylko turystyczny, jest bardzo perspektywiczny. Statystyki greckie wykazują, że w br. kraj ten odwiedziło w br. 670 tys. Polaków. Impreza „Grecka Panorama” na Torwarze w dniach 12-13 grudnia ma przybliżyć nam ten kraj, pokazać co to znaczy grecka gościnność, kultura, kuchnia, a także urlopy i wakacje.

W czasie jej trwania przedstawiane będą bardzo atrakcyjne oferty wakacyjne i podróżnicze do Grecji największych polskich biur turystycznych, takich jak Itaka, Grecos, Rainbow, TUI, Neckermann, Mouzenidis Travel, Wezyr, Fly.pl, Net Holiday, EasyTravel i biorących udział przedstawicieli branży hotelarskiej i turystycznej.

Wakacyjne pakiety promocyjne dostępne będą wyłącznie w czasie trwania imprezy. Zwiedzający będą mieli możliwość zarezerwowania ich na nadchodzący sezon turystyczny oraz poznania nowych, ciekawych miejsc w Grecji i zapoznania się z ofertami turystyki tematycznej.

Równolegle z bogatym profilem turystycznym i usługowym, który zaoferuje Grecja jako miejsce na wakacje, w trakcie trwania Panoramy dostępny będzie również szeroki asortyment produktów greckich, tak do degustacji jak i w pokazach gotowania. Będzie również możliwość kontaktu i pobrania próbek od importerów, dystrybutorów oraz producentów greckich wyrobów tradycyjnych.

Celem tej imprezy jest więc też zapoznanie polskiej publiczności ze zdrowym i smacznym greckim sposobem odżywiania oraz z gastronomią. Grecka Panorama to impreza o greckiej turystyce, kulturze i gastronomii, będzie więc okazją, by się jeszcze bardziej do siebie zbliżyć. Około 80 proc. jej greckich uczestników przyjedzie zarówno z Grecji kontynentalnej jak i wysp, reszta z Cypru. Wstęp będzie bezpłatny, na zaproszenia, wystarczy tylko zarejestrować się na: www.greckapanorama.pl.

W końcu stycznia 2016 roku ma rozpocząć działalność w Warszawie, jak zapowiedzieli Goście Globtrotera, Greckie Centrum Turystyki i Handlu. Ma ono informować Polaków o tym, co dzieje się w Grecji, ułatwiać kontakty turystyczne i biznesowe. Będzie ono promować kraj, jego turystykę i handel nie tylko w naszej stolicy, ale również w innych polskich miastach.

– Grecy już wiedzą, powiedział Leonidas Babanis, że Polacy lubią ich kraj i jego mieszkańców. Przede wszystkim podróże nie tylko wypoczynkowe na plażach, ale również poznawcze. Bo oferuje on przecież niezliczone zabytki kultury antycznej, a także atrakcje z późniejszych wieków. Chcemy, aby poznawali Grecję z jak najlepszej strony – dodał. Temu ma właśnie służyć impreza na Torwarze, która czynna będzie w sobotę, 12 bm. od godz. 10.00 do 18.00, a w niedzielę 13 bm. od 10.00 do 17.00.

Na moje pytanie o formę organizacyjną oraz źródła finansowania zarówno prezentacji na Torwarze jak i działalności planowanego uruchomienia Greckiego Centrum Turystyki i Handlu usłyszeliśmy, że jest to inicjatywa całkowicie prywatna, bez poparcia finansowego państwa greckiego, a tylko firm zainteresowanych przyjazdami polskich turystów oraz kontaktami gospodarczymi i handlowymi z Polską.

Celem, jaki przed sobą stawia North Events i przyszłe GCT, jest zwiększenie w latach 2016 – 2019 sukcesywnie liczby Polaków przyjeżdżających do Grecji na wypoczynek i zwiedzanie do półtora miliona osób rocznie. Co jest, moim zdaniem, zamierzeniem zbyt ambitnym i z dzisiejszego punktu widzenia mało realnym. Ale życzę im powodzenia w jego realizacji, bo Grecja to rzeczywiście piękny i gościnny kraj. O czym miałem okazję przekonywać się już wielokrotnie podczas podróży po nim.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top