Turystyka golfowa w Czechach

Image

Golf ma w Czechach długą tradycję

Czechy – Republika Golfa – pod takim hasłem Czesi będą w tym roku kontynuować promocję swego kraju jako atrakcyjnej destynacji golfowej.

Golf w Republice Czeskiej ma głębokie korzenie. Najstarsze pole było uroczyście otwarte w 1905 roku w Mariańskich Łaźniach (www.marienbad.cz ) z udziałem angielskiego króla Edwarda VII., który tam często gościł.

Najstarszy klub golfowy powstał rok później w pobliskich Karlowych Warach (www.karlovyvary.cz) i w roku 2006 obchodził jubileuszowe 100-lecie swego istnienia. Obecnie Czesi, z siedemdziesięcioma siedmioma polami golfowymi, rozlokowanymi na terenie całego kraju, należą do czołówki w środkowej Europie. Boom powstawania pól golfowych (15% wzrost każdego roku) ciągle trwa, inwestorzy skupiają się przede wszystkim na wysokiej jakości pól i ich zapleczy, łącznie z zakwaterowaniem i programami wellness. W ubiegłym roku wydano w Czechach pierwszą edycję katalogu o czeskich polach golfowych dla turystów zagranicznych. Po raz pierwszy również opracowano dane statystyczne dotyczące liczby i profilu turystów zagranicznych przyjeżdżających na golfa do Czech.

Image

Boom pól golfowych trwa

Według badań przeprowadzonych przez KPMG, we współpracy z CzechTourism i polami golfowymi, w sezonie 2007 do Czech przyjechało 12-15 tysięcy golfistów, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Holandii i krajów skandynawskich. Ponad trzy czwarte golfistów należało do grupy wiekowej 51 – 70 lat, tylko 16% stanowiły kobiety. 43% golfistów spędziło w Czechach ponad 5 dni, 52% 3-5 dni. 61% grało na 2 lub 3 polach golfowych. Więcej informacji: Czech Golf Federation – www.cgf.cz Czech Golf Travel Association – www.cgta.cz Golf Business Forum – www.golfbusinessforum.com CzechTourism – www.czechtourism.com

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top