GOŚCIE GLOBTROTERA: LEMITOURS

Gościem Globtrotera na drugim majowym spotkaniu było warszawskie Centrum Podróży Lotniczych i Egzotycznych LEMITOURS. Reprezentował je założyciel, właściciel i szef Michał Lenkiewicz w towarzystwie najbliższych współpracowników. Spotkaliśmy się zaś w przededniu jubileuszu 10-lecia działalności tego biura podróży, które rozpoczęło ją 1 czerwca 2002 roku.
 
 – Pomysł założenia takiej firmy – usłyszeliśmy od naszego gościa – powstał przy Wodospadach Wiktorii w dalekim Zimbabwe. W trakcie długiej, na trasie 14 tys. km, podróży przez Afrykę. To tam poczułem potrzebę podzielenia się i zaszczepienia innym mojej pasji poznawania świata. Dotychczas zorganizowałem bądź uczestniczyłem w ponad 200 wyprawach, odwiedziłem z górą 120 krajów.
 
Działalność rozpoczęliśmy jako agent innych touroperatorów i linii lotniczych zawierając kilkaset umów na sprzedaż oraz realizację imprez. Szybko jednak uzyskaliśmy licencję samodzielnego organizatora turystyki.
 
Firma specjalizuje się, co wynika z jej nazwy, w organizowaniu podróży egzotycznych i lotniczych. Dotychczas z jej usług skorzystało ponad 30.000 tys. klientów indywidualnych oraz około 600 firm jako klientów biznesowych.
 
W ciągu tych 10 lat nie miała ona ani jednej reklamacji na jakość usług. Jej ofertą obsługi rezerwacyjnej imprez zainteresowały się najbardziej renomowane firmy.
Posiada bowiem specjalistyczny system wyszukiwania połączeń lotniczych. Atrakcyjne taryfy oficjalne i dostęp do niepublikowanych w systemach rezerwacyjnych. Bilety lotnicze są więc cenowo konkurencyjne w poszczególnych kierunkach.
 
Biuro nie stosuje tzw. opłat transakcyjnych, co powoduje, że są one relatywnie tanie. Często wyszukiwane są połączenia trudne, uważane niekiedy za wręcz „niemożliwe”. Proponuje także zniżki dla dzieci, młodzieży i seniorów. Lemitours jest autoryzowanym przedstawicielem w Polsce ośmiu dużych, egzotycznych linii lotniczych.
 
M.in. indonezyjskich Garuda, brazylijskich TAM, etiopskich, a także firm touroperatorskich, głównie z Azji i Ameryki południowej. Obsługuje kilkaset firm, biur podroży i instytucji.
Klientom z różnych miast Polski proponuje wyloty z innych portów krajowych i zagranicznych, sprzedaje też bilety typu „air pass” pozwalające podróżować na wybieranych na miejscu trasach po wielu krajach egzotycznych i zamorskich.
 
Np. Brazylii, Chinach, Indiach, USA i Tajlandii. Ogromną większość biletów sprzedaje w wersji elektronicznej. Dzięki temu pasażer może je kupować bez wychodzenia z domu i otrzymywać dokument podróży na podany adres internetowy. Jeżeli chodzi o wyjazdy turystyczne, to podstawą, a zarazem zaletą imprez katalogowych jest brak limitu minimalnej liczby uczestników.
 
Dochodzą one do skutku już przy 2 uczestnikach. Ich realizację firma powierza najlepszym, sprawdzonym kontrahentom zagranicznym. Oferta obejmuje przede wszystkim kraje egzotyczne, ale także np. wyprawy polarne, głównie na Antarktydę oraz wybrane kraje europejskie. Zwłaszcza Islandię z Grenlandią oraz portugalską wyspę Maderę.
 
Biuro zorganizowało też, jako pierwsze, specjalnie wynajętym airbusem i z udziałem 330 pasażerów, przelot nad biegunem północnym. Samolot zniżył nad nim lot do 300 metrów. Oferta jest zresztą stale wzbogacana, wkrótce pojawią się np. w niej poradzieckie kraje Azji Środkowej. Od początku istnienia Lemitours nie wydaje katalogów drukiem, lecz wyłącznie w wersji elektronicznej, co pozwala na błyskawiczne wprowadzanie do nich koniecznych zmian.
 
Poza imprezami katalogowymi, przygotowuje również wyjazdy „na miarę”, o programach zgodnych z indywidualnymi życzeniami klientów. A także pakiety indywidualne pozwalające dostosowywać do ich potrzeb miejsca oraz terminy wyjazdów. Większość organizowanych przez biuro wycieczek oraz wyjazdów wypoczynkowych w ciepłych, egzotycznych krajach, dostępna jest również w sprzedaży agencyjnej w całym kraju.
 
Oferta jest rzeczywiście bogata. Oprócz wyjazdów katalogowych oraz indywidualnych i wypoczynku za granicą obejmuje także wycieczki objazdowe, organizację konferencji i szkoleń, imprezy incentive, obsługę podróżniczą firm, rezerwację hoteli, pobyty weekendowe, czartery samolotów pasażerskich, rejsy luksusowymi statkami, pośrednictwo wizowe, ubezpieczenia podróżne itp.
 
Obecnie, jak usłyszeliśmy, Lemitours znajduje się w trakcie dużej restrukturyzacji rozszerzającej zakres działalności także np. o dużą bazę fotografii turystycznej. Więcej informacji o firmie znaleźć można na jej stronach internetowych: www.lemitours.pl
 
Zdjęcia autora ze spotkania oraz z Chin, Indii, Indonezji, Meksyku, Uzbekistanu i Zimbabwe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top