GOŚCIE GLOBTROTERA: DRUTEX

Pierwszy to chyba przypadek w tym cyklu spotkań, gdy na prezentacji firmy zabrakło przedstawicieli jej kierownictwa. Niestety warunki pogodowe uniemożliwiły przyjazd z Bytowa do Warszawy prezesa spółki „Drutex” S.A. Leszkowi Gierszewskiemu.
 
Przysłał jednak uczestnikom swoją wypowiedź, dotarły także obfite materiały informacyjne. Ponadto jej działalność przedstawili: prezes zarządu SD-P „Globtroter” Sławomir Bawarski oraz skarbnik Mariusz Gryżewski, którzy niedawno gościli w firmie i zapoznali się z jej produkcją.  
 
– Pozornie może wydawać się, że profil „Drutex’u” nie ma nic wspólnego z turystyką – rozpoczął prezentację Sławek. Ale niedawno firma wygrała przetarg na dostawę prawie tysiąca okien do rewitalizowanego hotelu Hilton w Nowym Jorku w pobliżu lotniska JF Kennedyego.
 
Ten największy producent okien i drzwi w Europie, a trzeci na świecie, dostarcza je także do wielu innych obiektów związanych bezpośrednio lub pośrednio z turystyką. M.in. hoteli Holiday Inn w Salt Lake City, Hyatt Place i w Collins, wszystkie w USA. Swoją ofertą oraz tempem realizacji zamówień i dostaw bije na głowę wielu zagranicznych konkurentów. Dynamicznie rozwijając produkcję.
 
Rok 2011 – czytamy w wypowiedzi prezesa „Drutex S.A.” Leszka Gierszewskiego – to kolejny rok rekordowego wzrostu przychodów naszej firmy. Rozwinęliśmy współpracę z dotychczasowymi klientami, podpisaliśmy bardzo duże kontrakty z kolejnymi, rozpoczęliśmy wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych w wytwarzanej stolarce budowlanej.
 
Wypracowane przez naszą spółkę wyniki finansowe pokazują, że rok 2011 był najlepszym okresem w całej jej historii. Jest to m.in. efekt naszej strategii rozwoju, którą konsekwentnie realizujemy. Stale pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty, podnoszeniem poziomu świadczonych usług i utrzymywaniem długoterminowych relacji z naszymi klientami. Wynik, jaki osiągnęliśmy, okazał się powyżej naszych oczekiwań z początku roku”.
 
Rzeczywiście, 385 mln zł osiągniętych ze sprzedaży oraz zwiększenie do 50% udziału w niej eksportu robi wrażenie. Zwłaszcza w roku uważanym za kryzysowy nie tylko w Europie. Zaś 24% wzrost dochodów ze sprzedaży w kraju i 15% eksportu w porównaniu z rokiem 2010 oraz zwiększenie do 1560 osób zatrudnienia potwierdza dodatkowo rangę firmy.
 
Dodać do tego trzeba intensywne inwestycje w moce produkcyjne przedsiębiorstwa i innowacje technologiczne. A także rozbudowę własnego transportu. Flota, jak nazywa się w „Drutex’ie” zestawy samochodowe z przyczepami, dzięki zakupowi kolejnych 9 mercedesów Agros i 4 mercedesy Sprinter z przyczepami, powiększyła się w ub. r. do 145 zestawów.
 
Skoncentrowano się również na usprawnieniu procesów zarządzania poprzez rozbudowę w Bytowie w woj. pomorskim, gdzie mieści się siedziba firmy i jej centrum logistyczne, własnych zasobów informatycznych i programistycznych. W sumie na zrealizowane w 2011 roku inwestycje wydano 18 mln zł.
 
„Drutex S.A.” działa od 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie.
W ofercie oprócz produktów z PCV posiada również okna, drzwi, a także fasady z aluminium i drewna z najnowocześniejszymi okuciami oraz rolety.
 
Dzięki wysokiej jakości wytwarzanej stolarki o standardach europejskich zdobywa ostatnio nowych klientów na rynku węgierskim, niemieckim, w krajach skandynawskich i we Włoszech.
 
Produkty firmy pozyskują nie tylko nowych klientów, ale otrzymują również liczne nagrody i wyróżnienia. Takie jak: Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Diament Forbesa i wiele innych. Firma szczyci się też posiadaniem całej serii prestiżowych certyfikatów.
 
 
Zdjęcia autora.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top