FRANCJA: WYSTAWA „HABITARIUM” W ROUBAIX

W Centrum sztuki i kreacji w starej manufakturze w Roubaix trwa do 8 lipca br. interesująca wystawa „Habitarium” usiłująca odpowiedzieć na pytanie o miejsce siedliska w naszym społeczeństwie.

Po zainteresowaniu sztuką miejską we wszystkich jej odmianach wiosną 2017 roku, La Condition Publique w Roubaix pokazuje „Habitarium”, wystawę poświęconą miejscom zamieszkania, związanym z nimi problemom społecznym i ich przyszłej ewolucji. Chcąc zaoferować ogólną wizję, projekt konfrontuje ze sobą punkty widzenia architektów, urbanistów, przedsiębiorców, filozofów, artystów i podmiotów społeczeństwa obywatelskiego.

„Habitarium” zajmuje się tą, jakże istotną, kwestią zamieszkania w sposób dostępny dla wszystkich odbiorców. Pod kierownictwem artystycznym Coal (Coalition Art et développement durable -. Koalicja Sztuki i Zrównoważonego Rozwoju. Wystawa ta połączona jest z bogatym programem kulturalnym obejmującym spotkania, debaty, projekcje, pokazy i koncerty.

Niezwykły kemping na dachu

Zwiedzający ją mogą m.in. doświadczyć oryginalnych wrażeń spędzając noc w efemerycznej wiosce kempingowej urządzonej na tarasie na dachu tego pięknego budynku przemysłowego z początku XX w., wpisanego na listę zabytków. Tych niezwykłych eksperymentalnych domów zaprojektowanych przez zespół architektów i artystów Yes We Camp nie można przegapić nawet w czasie zwykłej wizyty w ciągu dnia.

Cenny biletów: normalny 5€, ulgowy 3€ Darmowe wejście: poniżej 18 roku życia

Adres: 14 place Faidherbe, 59 100 Roubaix

 

Zdjęcie: Condition Publique Roubaix

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top