FRANCJA: TARGI WIN W ALZACJI

Od 1947 roku Targi Win w Alzacji są nie tylko miejscem spotkań, ale i wydarzeniem biznesowym. W tym roku odbędą się w dniach 5-15 sierpnia. Jest to impreza o wymiarze ekonomicznym, rozrywkowym i informacyjnym. To właśnie urozmaicony program czyni ją niezwykłą. Już od 5 do 15 sierpnia odbędzie się 69. edycja Targów Win w Alzacji. Każdego roku na targach spotyka się aż 350 wystawców oraz liczni producenci wina z regionu Alzacji. Jest to także jedno z ulubionych wydarzeń każdego amatora tego francuskiego trunku. Pod względem wielkości, Targi Win w Alzacji są na 3. miejscu we Francji. Specjaliści mają okazję wymienić wrażenia degustując różne szczepy i roczniki, zwłaszcza przy stoisku „wina Alzacji” na którym prezentowanych jest aż 1500 gatunków.

 

Na uwagę zasługuje także „Feuille de vigne”, gdzie profesjonalni enolodzy wybierają swoje ulubione wina. Każdego dnia Bractwo Alzacji organizuje degustacje połączone z dyskusją, a także liczne konferencje i spotkania. Oczywiście Targi Win to także niezwykle bogaty program atrakcji : codzienne koncerty międzynarodowych artystów, spektakle taneczne, kabaret, teatr… Na Targach Win w Alzacji nie będzie miejsca tylko na jedną rzecz – nudę !

Adres: Parc Expo de Colmar Avenue de la Foire Aux Vins 68000 Colmar Tél : +33 (0)3 90 50 50 50 Oficjalna strona wydarzenia www.foire-colmar.com Biuro Informacji Turystycznej regionu Alzacji http://www.tourisme-alsace.com/

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top